Bauskā sācies glezniecības plenērs

Šonedēļ Bauskā sākas 14. glezniecības plenērs “Bauskas vasara 2017”, kas norisināsies no 27. jūlija līdz 5. augustam.

Glezniecības plenērā “Bauska vasara 2017” piedalīsies dalībnieki, kas Bauskā viesojušies jau iepriekš – Elga Grīnvalde, Māris Upzars un Madara Gulbis, kā arī mākslinieki, kas šajā plenērā piedalās pirmo reizi – Ance Gricmane, Darja Fjodorova, Eduards Mihelovičs, Einārs Kvilis, Neonilla Medvedeva, kā arī baušķenieks Atis Jākobsons. Viņš ir kādreizējais Bauskas mākslas skolas audzēknis, bet pilnveidot apgūtās prasmes viņš turpinājis Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā, Latvijas mākslas akadēmijā, kā arī Erasmus apmaiņas programmā Mančestras Metropolitēna universitātē Lielbritānijā.

“Plenēra dalībnieki ir ļoti dažādi – ir ainavisti, reālisti, arī abstrakcionisti,” atklāj “Bauskas vasara 2017” organizatore Inga Krolle.

Divus iepriekšējos gados plenērs norisinājās Bauskas pilī, bet šogad mākslinieki iejutīsies Bauskā, gleznojot pilsētas ielas, pagalmus, upes un visu citu, kas tiem būs saistošs. “Kur un ko iemūžināt izvēlēsies paši mākslinieki – viņi dosies Bauskas ielās un gleznos to, kas viņiem šķitīs ievērības cienīgs,” stāsta I. Krolle. Plenēra laikā mākslinieki dosies arī ārpus pilsētas uz Z/S “Celmi”, kā arī atpūtas kompleksu “Miķelis”. Par citām plenēra aktivitātēm viņi nolems tikšanās reizēs.

Bauskas muzejā, 28. jūlijā, tiks atklāta mākslinieku gleznu izstāde, kurā tiks izvietoti divi katra mākslinieka līdzi paņemtie mākslas darbi. Savukārt 4. augustā ekspresizstādē Bauskas pilī varēs apskatīt mākslinieku darbus, kurus viņi būs radījuši Bauskas plenēra laikā. Pēc ekspresizstādes viens no katra mākslinieka darbiem tiks pievienots izstādei Bauskas muzejā, kas būs apskatāma līdz 3. septembrim.

Mākslinieki plenērā ne tikai gleznos, bet arī atpūtīsies un smelsies pozitīvas emocijas. Pilsēta, upes, kā arī nakšņošana Bauskas pilī ļaus māksliniekiem iedvesmoties jauniem darbiem.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*