Bauskā skatāma Martina Taulova fotoizstāde “Nākotnes balsis”

Visu oktobri pilsētvidē pie Bauskas Kultūras centra un Bauskas Kultūras centra foajē apskatāma izstāde “Nākotnes balsis”. Kopš kara sākuma Ukrainā fotogrāfs Martins Taulovs (Martin Thaulow) ir iemūžinājis un intervējis virkni ukraiņu viņu dzimtenē, Polijā, Latvijā un Dānijā. Izstādē ir attēlots, kā ukraiņiem izdodas saglabāt cerības un sapņus, neskatoties uz neskaidro nākotni.

Kad 2022. gada februārī Krievija iebruka Ukrainā, pirmais trieciens Ukrainas iedzīvotājiem bija normālas ikdienas dzīves zaudēšana. Sievietes un bērni steigšus bēga, bet vīrieši palika, lai aizstāvētu savu dzimteni. Kad karš beidzot beigsies, gaidāmi sarežģīti laiki, bet spēks slēpjas jauniešos.

Viens no pirmajiem triecieniem, ko piedzīvoja Ukrainas jaunieši, bija ikdienas dzīves, izglītības, progresa un attīstības iespēju zaudēšana, kas viņiem tika acumirklī atņemtas. Pārņēma vēl nepieredzēta baiļu un trauksmes sajūta, kā arī nedrošība par nākotni, taču jaunieši joprojām tic un cer uz nākotni. Neraugoties uz dziļām sāpēm, ko viņiem sagādā personīgie un valstiskie zaudējumi, kas pastiprina trauksmi, viņiem piemīt arī augsta izturības pakāpe, kas stiprina viņu cerības.

Martins Taulovs (dzimis 1978. gadā) ir Dānijas Žurnālistu savienības biedrs un strādā kā fotožurnālists ziņu medijos, žurnālos, NVO un tādās organizācijās kā ANO, UNICEF, UNESCO, “Amnesty International”, Dānijas Bēgļu padome, Sarkanais Krusts un citās. Kopš 2014. gada Martins Taulovs ir iemūžinājis un dokumentējis cilvēkus, kas atrodas bēgļu gaitās, kas ir viņa galvenā uzmanības joma. Viņš ir ceļojis un strādājis tādās valstīs kā Ruanda, Irāka, Libāna, Jordānija, Turcija, Grieķija, Bulgārija, Francija, Spānija, Vācija, Polija, Nīderlande, Zviedrija, Somija, Latvija un Ukraina. Sākotnēji ieguvis gleznotāja izglītību, viņš paplašinājis savu darbību ar fotogrāfiju, videomākslu un multimediju instalācijām. Pēdējo četru gadu laikā viņš ir bijis kurators vairāk nekā 50 fotoizstādēm publiskās telpās, galerijās un muzejos gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Viņš ir “Refugee Today” dibinātājs un virzītājspēks.

Izstādi organizē: Dānijas Kultūras institūts

Ziņa publicēta 2023. gada 28. septembrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*