Bauskā šogad gaidāmi spilgti kultūras notikumi

Bauskā kultūras dzīve kūsā – šogad baušķeniekus un pilsētas viesus gaidīs mūzikas festivāli, brīvdabas izrādes, aizraujošas saulgriežu svinības, kā arī dažādi citi notikumi. Detalizēta informācija par pasākumiem vēl sekos, taču jau tagad aicinām iepazīties ar šī gada lielākajām norisēm.

Tā kā Bauska ir viena no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, šogad jau trešo reizi vasaras kultūras un izklaides sezona tiks atklāta pasākumā visai ģimenei – “Vimbu svētki” 21. aprīlī. Apmeklētājus priecēs dzīvā mūzika, būs iespēja nobaudīt svaigi kūpinātas vimbas, kā arī iesaistīties dažādās aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs. Copes meistari, piedaloties labas gribas makšķerēšanas sacensībās, cīkstēsies par brangākās vimbas nomakšķerēšanu, kas savukārt garantēs iespēju laimēt vērtīgas balvas. Pasākumu vadīs dabas pētnieks Māris Olte.

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, seno amatnieku meistarklases, vēstures rekonstrukciju klubu cīņu paraugdemonstrējumi, krāšņas uguns skulptūras, kā arī tematiskas lekcijas un eksperimenti – to un vēl vairāk iespējams piedzīvot 7.-9. jūnijā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālā “Zobens un lemess”.

Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētki šogad norisināsies 21. un 22. jūnijā Bauskā. Šeit baušķeniekus un viesus gaidīs aizraujošas norises un muzikāli notikumi pilsētā, atzīmējot pilsētas 410 gadu jubilejas svinības un novada svētkus.

Bauskas Pilskalna parka estrādē 23. jūnijā notiks košs Bauskas pilsētas svētku svinību turpinājums – vērienīgais Latvijas Radio 2 (LR2) un televīzijas kanāla LNT dižkoncerts “Līgojam Bauskā!”. Dižkoncertā “Līgojam Bauskā!” uzstāsies Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Ivo Grīsniņš Grīslis, Samanta Tīna, Ieva Sutugova, Artūrs Biķernieks, Jānis Buķelis, Edvīns Zariņš, kā arī pavadošais sastāvs – MC Orķestris.

Festivāls “Country Bauska Festival” 12. un 13. jūlijā piedāvās divas dienas ar lielisku kantrī mūzikas programmu un tematiskām izklaides iespējām brīnišķīgā norises vietā – Bauskas Pilskalna parkā. 

Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”, kas norisināsies 20. un 21. jūlijā, ir vienīgais festivāls Latvijā, kurā iespējams dzirdēt ne tikai ārzemju viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzikas grupas, iepazīt pašmāju senās mūzikas meistarus un uzlecošās zvaigznes, bet arī piedzīvot autentisku 17. gadsimta operas uzvedumu vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Senioru deju festivāls “Annas danči”, kas norisināsies jau astoto reizi, šogad dejotājus pulcēs 27. jūlijā Bauskas Pilskalna parka estrādē. Kā ierasts, arī šogad elegantās Eiropas dejas izpildīs aizrautīgi senioru deju kolektīvi no visas Latvijas.

Īpaši jāizceļ 3. un 4. augusts, kad Bauskas Pilskalna parka estrādē jau trešo reizi norisināsies gaidītākais vasaras notikums Bauskā – mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TASTE”. Arī šogad apmeklētājus gaidīs Latvijā iecienītu mūziķu uzstāšanās, sportiskas aktivitātes, aizraujošas nodarbes un vienkārši laba atpūta brīnišķīgā atmosfērā.

Bauskas Pilskalna parka estrādē 11. augustā būs skatāma īsti latviska un visiem pazīstama Rūdolfa Blaumaņa joku luga “No saldenās pudeles”. Izrādē piedalās Daiga Gaismiņa, Zane Daudziņa, Madara Melne-Tomsone, Ivars Kļavinskis, Ģirts Ķesteris (vai Juris Lisners), Līga Zeļģe, Aldis Siliņš (vai Mārtiņš Počs), Māris Bezmers un Ainārs Ančevskis.

Baltijas ceļš, akcija, kas pulcēja vairāk nekā miljonu Baltijas valstu iedzīvotāju un kas šķērsoja arī Bauskas novada robežas, šogad atzīmē 30. gadadienu, kuru 23. augustā svinīgi pieminēs arī Bauskas Pilskalna parka estrādē īpašā lieluzvedumā “Čikāgas piecīši – atgriešanās”. Izrādē piedalās Artūrs Skrastiņš (vai Mārtiņš Egliens), Mārtiņš Brūveris, Rolands Beķeris, Inita Dzelme-Sondore, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna un Marģers Eglinskis.

Vasaras sezonas izskaņu Bauskas vecpilsētas pagalmu un putras godēšanas svētkos atzīmēs 7. septembrī. IX Pagalmu svētkos un VII Putras godēšanā varēs iepazīties ar vēl svētkos neredzētiem Bauskas vecpilsētas pagalmiem, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, iepirkties Zemgales dižtirgū, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

Decembrī Bauskas rātslaukumā notikumu mājā “Baltais briedis” gaidāmas daudzveidīgas meistarklases, muzikāli notikumi, svētku tirdziņi, kā arī dažādi tematiski pasākumi, ieskandinot Ziemassvētkus un sagaidot Jauno gadu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*