Bauska šovasar kļūs par festivālu un svētku pilsētu

2017. gada vasaras kultūras un izklaides pasākumu piedāvājums Bauskas pilsētā ieplānots ar krāšņiem un daudzveidīgiem notikumiem, aicinot baušķeniekus un pilsētas viesus ne tikai uz jau ierastiem pasākumiem, bet veidojot arī jaunus svētkus ar mērķi popularizēt Bausku kā festivālu un svētku pilsētu. Detalizēta informācija par notikumiem vēl sekos, taču jau tagad aicinām iepazīties ar vasarā plānoto.

Bauska ir viena no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, un tam par godu 16. aprīlī baušķeniekiem un pilsētas visiem pirmo reizi tiks organizēti “Vimbu svētki” Mūsas krastā, atklājot vasaras kultūras un izklaides pasākumu sezonu. Copes meistari no visas Latvijas pulcēsies, lai piedalītos makšķerēšanas sacensībās, savukārt noķertie lomi tiks uz vietas kūpināti un dažādos veidos pagatavoti apmeklētajiem, būs aktivitātes un koncerti pieaugušajiem un bērniem. Atbilstoši datumam svētki noritēs Lieldienu noskaņās.

Šovasar Bauskā norisināsies arī nozīmīgi Latvijas mēroga kultūras pasākumi, piemēram, 1. un 2. jūnijā V Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivāls “Toņi un pustoņi”, savukārt 10. jūnijā pulcēsies dažādu paaudžu deju kolektīvi, lai piedalītos Zemgales reģiona deju svētkos “Danči Zemgales sētā”.

Bauskas novada svētki ik gadu notiek kādā no novada pagastiem, ļaujot iepazīt dažādos pagastus un to nozīmīgākās apskates vietas. Svētki šogad notiks 2. jūlijā Ceraukstes pagastā atpūtas kompleksā “Rožmalas”, kas būs mājvieta svētku koncertiem un aktivitātēm, uzstājoties novada amatiermākslas kolektīviem un Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. 

Pirmais Bauskas Kantrimūzikas festivāls notika 1999. gadā Bauskas Pilskalna parka estrādē, gleznainā vietā, parkā starp upju satekām un Bauskas pili. Ik gadu festivāls pulcē tūkstošiem country mūzikas cienītāju gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Šogad festivāls tiek organizēts jau 19.reizi un tas notiks 7. un 8. jūlijā!

Senās mūzikas festivāls “Vivat Curlandia!” atspoguļo Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas šedevrus. Koncertos 15. un 16. jūlijā  uzstāsies vadošie Latvijas senās mūzikas meistari, kā arī viesmākslinieki no ārzemēm. Nedēļu vēlāk, 22. jūlijā, senioru deju festivāls “Annas danči” jau sesto reizi Bauskā pulcēs senioru deju kolektīvus ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, lai ar deju koncertiem priecētu baušķeniekus un pilsētas viesus. Savukārt 29. jūlijā Bauskā pirmo reizi tiek plānoti Bauskas blūza svētki.

Īpaši jāizceļ 5. un 6. augusts – Mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauskas smeķis”, kas norisināsies divu dienu garumā. Jau tagad varam pačukstēt, ka festivāla laikā uzstāsies Bauskā vēl nebijuša līmeņa mūziķi, tiks organizēta valsts mēroga sporta sacensības, aktivitātes bērniem un pieaugušajiem pilsētas ielās un laukumos. Galvenās norises vietas: Bauskas Rātslaukums un Bauskas Pilskalna parka estrāde.

12. augustā Bauskas Pilskalna parka estrādē būs skatāms Ulda Marhilēviča un Māras Zālītes mūzikls “Tobāgo” ar Dailes teātra aktieriem. Mūzikls vēsta par laiku, kad Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni un nosaka gaisotni visā Eiropā. Tas ir stāsts par lieliem, skaistiem sapņiem, kas diemžēl mēdz arī nepiepildīties, bet bez kuriem nevar dzīvot. Par cerībām un vilšanos, par mīlestību un nāvi, visbeidzot par kādu ārkārtīgi nozīmīgu lappusi Latvijas vēsturē.

Vasaras sezonas noslēgums tik svinēts Bauskas vecpilsētas pagalmu svētkos un putras godēšanas svētkos, kas šogad notiks 9. septembrī. Svētki, kas pilsētas senākajā daļā notiks jau septīto gadu, aicina iepazīt vecpilsētas pagalmu burvību, piedalīties pagalmu aktivitātēs, izdarībās un nogaršot īsto Bauskas rātes putru.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*