Bauskā viesosies ukraiņu tautas deju kolektīvs “Kiev-Polit”

Bauskas pilsētas un novada svētkos viesosies Bauskas Kultūras centra Vidējās paaudzes deju kolektīva “Mēmele” sadraudzības kolektīvs “Kiev-Polit” no Kijevas.

VPDK “Mēmele” ar “Kiev-Polit” iepazinās Lietuvā, tautas deju festivālā Pluņģē. Cits citam iepatikušies un nolēmuši kļūt par draugiem – jūnijā ukraiņu dejotāji viesojas Latvijā, bet augustā baušķenieki dosies uz Kijevu, lai atzīmētu Ukrainas neatkarības svētkus.

“Kiev-Polit” pārstāvjus paredzēts iepazīstināt ar latviešu tautas tradīcijām un pirts rituāliem, Bauskas pilsētu, Rundāles un Bauskas pilīm, kā arī Rīgas vecpilsētu, jo Latvijā viesojušies vien divi kolektīva dejotāji. Plānota ne tikai atpūta – 22. jūnijā plkst. 11.00 tautas deju koncertā “Krāšņos tērpos dejosim, kad Bauska 410 svin” pie tirdzniecības centra “Rimi” ukraiņu deju kolektīvs izpildīs piecas dejas – katru citā tērpā. Tāpat ukraiņu dejotāji uzstāsies arī 23. jūnijā dižkoncertā “Līgojam Bauskā!” Pilskalna parka estrādē. VPDK “Mēmele” vadītāja Ligita Irbīte aicina apmeklēt šos koncertus, lai iepazītos ar ukraiņu tautas deju temperamentu un atbalstītu Bauskas novada dejotājus.

“Kiev-Polit” darbojas jau kopš 1965. gada, kad pirmie dejotāji bija Nacionālās Aviācijas universitātes studenti. Darbības laikā kolektīvs ir nopelnījis ievērojamas godalgas, kā arī viesojies ASV, Francijā, Polijā, Spānijā, Turcijā un citās valstīs. Šogad pirmo reizi kolektīvs iepazīsies ar Latviju.

Attēlā: VPDK “Mēmele” un “Kiev Polit” tautas deju festivālā Pluņģē.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*