Bauskas Kultūras centrā izskanēs koru mūzikas koncerts “Dzen mūs salapot, Saule!”

11. martā plkst. 17:00 Bauskas Kultūras centrā izskanēs koru mūzikas koncerts “Dzen mūs salapot, Saule!”. Koncertā piedalīsies jauktais koris “Medera” (diriģente Gunta Vāvere), jauktais koris “Balti” (diriģente Maija Branka), jauktais koris “Vilce” un “Sidrabe” (diriģenti Farhads Stade un Guntis Pavilons) un jauktais koris “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus).

“Ar koncerta vadmotīvu – „Dzen mūs salapot, Saule!” – mēs turpinām pēcpandēmijas pirmā koncerta vēstījumu – „Saule, atslēdz  mums acis” (no J.Jančevska un I. Zanderes dziesmas “Koki”). Kad tās nu vaļā, visiem kopā jāsalapo. Tāpat kā kokiem pavasarī, arī mums pašiem jāspēj atrast to dzinuli un uzmundrinājumu no dabas spēkiem un katram sevī, lai spētu nepagurt, tiekties un salapot, kļūstot stiprākiem, jūtošākiem, liedētākiem. Sajust to atbildību, ka esam Dziesmu svētku gaidīšanas finiša taisnē,” pārdomās dalās jauktā kora “Mežotne” diriģente un koncerta organizatore Mārīte Jonkus.

“Ar prieku gaidām ciemos trīs viesu korus, kuri jau vairākkārt muzicējuši Bauskā. Uzstāsies koris ar starptautisku pieredzi “Medera”, ar kuru mūs vieno diriģentu – kursabiedreņu  attiecības. Liela cieņa pret “Vilces” kori, kas nokļuva manā diriģentes aprūpē pērno Dziesmu svētku gadā. Neskatoties uz mazo sastāvu, kora entuziasti sīksti un neatlaidīgi darbojas jau citu diriģentu vadībā. Tagad tam pievienojies arī nelielais koris “Sidrabe”. Tas ir pozitīvs solis mazo koru reālai dzīvei,” atklāj diriģente. “Kaut kāda īpaša zelta stīga mūs ir savijusi ar lielisko, izjusti muzicējošo kori “Balti” un viņu diriģentiem. Tas ir viens no retajiem koriem, kur vīru balsis nekad nav pietrūkušas. Tāpēc atkal skanēs arī kāda vīru kora dziesma. Pavisam nesen, 18. februārī, saņemot ielūgumu no „ Baltiem”, piedzīvojām neaizmirstamu koncertu  brīnišķīgā kultūrvietā – Jelgavas Valsts ģimnāzijas zālē, kas aizritēja augstas sapratnes un viesmīlības gaisotnē. Esmu ļoti pateicīga saviem kora dziedātājiem par milzīgu pašatdevi gatavojoties šim koncertam un uzticēšanās pilnu muzikālo atklāsmi koncertā.”

Runājot par koncerta programmu, Mārīte Jonkus stāsta, ka koncerta repertuārs pilnībā pakļauts Dziesmu svētkiem. Pamatā tās būs programmā esošās a cappella latviešu kora dziesmu pērles, kuras ietver sevī spēcīgu vēstījumu, nereti sasaucoties ar šodienas realitāti. Protams, tiks atskaņotas arī dziesmas ar pavadījumu.

“Gaidāmais koru koncerts Bauskā ir šajā sezonā vienīgais un arī pēdējais. Vēlamies to radīt daudzveidīgu un saturīgu. Gatavojamies ar lielu atbildību un cieņu vispirms pret mūsu klausītājiem. Uzskatu, ka tieši savējo – vietējo cilvēku sapratne,  atbalsts un vērtējums ir pats  būtiskākais mūsu nepopulārajā  ikdienā, dienu no dienas  piedaloties  Dziesmu svētku radīšanā. Satiksimies koncertā, tur kopā salaposim,” aicina Mārīte Jonkus.

Ieeja bez maksas.

Ziņa publicēta 2023. gada 27. februārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*