Bauskas Kultūras centra kolektīvi turpina darbu attālināti

Laikā, kad noteikti dažādi ierobežojumi koronavīrusa Covid-19 dēļ, Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi izturas atbildīgi, un, ievērojot fizisko distancēšanos, turpina dejot, dziedāt, radīt un visādi citādi attīstīt savas mākslinieciskās prasmes attālināti. 

Lai arī deju kolektīvu mēģinājumi un publiskie koncerti šobrīd nenotiek, dejotāji strādā un turpina horeogrāfiski pilnveidoties mājas apstākļos. Kolektīvu vadītāji ik nedēļu gatavo un sūta dalībniekiem deju materiālus elektroniski, lai dejotāji patstāvīgi var strādāt pie deju soļiem un to kombinācijām.

Abu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvu (VPDK) “Biguļi” un “Mēmele” darbība rit pilnā sparā, jo kolektīvi gatavojas saviem jubilejas koncertiem – “Biguļi” 40 gadu jubilejas svinībām, kas no 2. maija ir pārceltas uz 31. oktobri, bet “Mēmele” savai 20. gadadienai, kuras atzīmēšana no 16. maija nu ir pārcelta uz 14. novembri. Deju kolektīvu vadītājas Santa Zemīte un Ligita Irbīte cītīgi gatavo video materiālus dejām, kas būs nepieciešami jubilejas koncertiem, ierakstus sūta saviem dejotājiem, lai katrs jau patstāvīgi var trenēties un gatavoties rudenī plānotajiem notikumiem. Visi dalībnieki ir sasniedzami sarunu lietotnē WhatsApp, kas kolektīviem kalpo arī kā vieta, kur uzmundrināt vienam otru, laikā kamēr kopīga tikšanās nav iespējama.

Tautas deju ansambļa (TDA) “Jandāls” dalībnieki šajā laikā atspoguļo savu azartisko degsmi pret deju, aktīvi darbojoties sociālajos tīklos, publicējot ieskatu attālinātos dejošanas treniņos, dejotāju atmiņu stāstus, kā arī spilgtākos mirkļus no aizvadītajiem koncertiem.

Dziedošie kolektīvi – kori, ansambļi un folkloras kopa vingrina balsis un apgūst vokālos vingrinājumus patstāvīgi. Vokālā ansambļa “Eliksīrs” vadītāja Marina Lazdiņa teic: “Šis ir laiks, kad klausāmies mēģinājumu audio un video ierakstus, analizējam tos, pārrunājam kļūdas, ko vēl varētu pielabot, lai, atkal kopā tiekoties, varētu uzlabot skanējumu.” Savukārt jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus šobrīd ar koristiem tiekas individuālās nodarbībās savās mājās. “Te ir pieejamas klavieres, un telpa, kur strādājam ir pietiekami liela, lai nodarbību laikā, varētu ievērot valstī noteikto ierobežojumu “divi un divi,” stāsta diriģente, “ja redzēsim, ka šis darba modelis tomēr īsti neder, raudzīšu rast citādāku pieeju.”

Pūtēju orķestra “Bauska” dalībnieki individuāli mājās spēlē skaņdarbus, pilnveido nošu tekstus, strādā pie artikulācijām un intonācijām. “Kolektīva mūziķi spēlē ne tikai jau zināmos skaņdarbus, bet arī iepazīstas ar jauniem, elektroniski saņem notis un audio materiālus, lai satiekoties atkal klātienē, varam atsākt strādāt pēc iespējas produktīvāk,” par orķestra darba ikdienu stāsta diriģente Lelde Erta.

Bauskas Tautas teātrī turpinās darbs pie iestudējuma “Vien daži mirkļi”. Kamēr režisore strādā pie lugas muzikālā un vizuālā noformējuma, aktieri individuāli veic balss, ātrrunas un ķermeņa vingrinājumus, kā arī apgūst iestudējuma tekstus.

Paralēli mākslinieciskajām izpausmēm, kolektīvu vadītāji izmanto laiku tērpu noliktavu labiekārtošanai, kā arī kolektīvu vēstures materiālu kārtošanai. Piemēram, vokālais ansamblis “Adoramus” plāno skatuves tērpu iegādi – meklē piemērotākos tērpu modeļus un labākās cenas tiem.

Arī vizuālās mākslas studiju dalībnieki turpina attīstīt savas prasmes. Vismazāk distancēšanās ierobežojumi ietekmē fotostudijas darbu, jo studijas dalībnieki turpina fiksēt foto mirkļus, neatkarīgi viens no otra. Savukārt glezniecības studijas dalībnieki mājās glezno martā vēl studijas nodarbībās iesāktos darbus – kopiju no profesionāla mākslinieka gleznas.

Lai gan ir skumji, ka daudzi nozīmīgi pasākumi, notikumi un skates izpaliek, visi Bauskas Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi liek lietā katrs savu radošumu un turpina nodrošināt nepārtrauktību daudzveidīgās tautas mākslas izpausmēs. Lai arī amatiermākslas vidē šī brīža prasības un distancēšanās ir patiešām liels izaicinājums, jo tieši kopā būšana ir kolektīvu galvenais enerģijas avots, tomēr visi kolektīvi ir pārliecināti – atkal satikšanās prieks laikā, kad tas atkal būs droši, uz skatuves un pasākumos būs jo īpašāks!

Foto: Lelde Feldmane-Zajarska

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*