Bauskas muzejā izveidota izstāde Ukrainas atbalstam

No 24. marta līdz 29. maijam Bauskas muzejā būs skatāma kolekcionāra Jāņa Bites rotaļlietu kolekcijas izstāde “Rotaļlietu stāsti” – izstāde, ar kuru gan iepriecināt, gan palīdzēt.

Lai gan muzeja izstāžu plāni zināmi jau gadu iepriekš, šo divu gadu laikā muzejs ir iemācījies ātri pieņemt situāciju un rīkoties. Tā arī šoreiz, kad saņēmām ziņu, ka Bauskas kolekcionāri meklē veidu kā atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, sapratām, mēs kopā to varam!

Muzejā lielajā zālē ir iekārtota kolekcionāra Jāņa Bites rotaļlietu kolekcija, kas pārsteidz ar savu dažādību un daudzskaitlību. Kolekciju veido ap 1500 priekšmeti, kuri ražoti laikā no 1890. līdz 1991. gadam. Tās lielāko daļu veido pagājušā gadsimta 70. gadu rotaļlietas, kas noteikti daudzos atmodinās bērnības atmiņas.

Arī pati izstādes filozofija atšķiras no ierastās, muzejam raksturīgās didaktiskās pieejas. Izstādē apskatāmas rotaļlietas, kuras rūpīgi glabātas iesaiņojuma kastēs, kā arī tādas, kuras skāris “laika zobs”. Kolekcionārs rotaļlietas arī restaurē, bet ar to neaizraujas, jo uzskata, ka rotaļlietas, kurām ir redzamas nolietošanās pazīmes, ir daudz vērtīgākas. Tas nozīmē, ka rotaļlieta ir bijusi mīļa, interesanta, un bērni labprāt ar to ir spēlējušies. Jānim Bitem šķiet svarīgi izstāstīt arī to rotaļlietu stāstus, kuras, piemēram, izvilktas no ugunskura vai metāllūžņu kaudzes.

Baušķenieks Jānis Bite rotaļlietu kolekcionēšanai pievērsās par godu savam pirmdzimtajam dēlam Jēkabam. Kolekcionārs vēlējās dēlam parādīt savas bērnības rotaļlietas, kas izvērtās par seno rotaļlietu kolekcionēšanu. Rotaļlietas iegādātas izsolēs, no privātpersonām, gan arī saņemtas dāvinājumos no Latvijas un ārvalstīm. Unikāla šīs kolekcijas sastāvdaļa ir rotaļlietas, kas ražotas Latvijā rūpnīcā “Straume”. Pēc kolekcionāra domām, tā ir lielākā šo rotaļlietu kolekcija Latvijā mūsu dienās.

Sākot ar aprīli līdz pat izstādes beigām maijā, katru sestdienu muzejā notiks bezmaksas radošās darbnīcas bērniem (izņemot Lieldienu sestdienu).

Sestdienās izstādi varēs apmeklēt bez maksas, veicot ziedojumu Ukrainas atbalstam. Ziedojumu vākšana notiks sadarbībā ar biedrību “Laiks jauniešiem”.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Izstādi organizē: Bauskas muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*