Bauskas muzejā skatāma novada mākslinieku izstāde

No 2021. gada 31. jūlija līdz 2021. gada 12. septembrim Bauskas muzejā būs skatāma mākslas izstāde “Mākslinieki. Bauska. Iecava. Rundāle. Vecumnieki.”

Atzīmējot pagājušā gada nogalē klajā nākušās grāmatas “Mākslinieki. Bauska. Iecava. Rundāle. Vecumnieki.” atvēršanas svētkus, Bauskas muzejā būs skatāma izstāde, kuru veido vairāk kā 45 izdevumā ietverto mākslinieku novadnieku darbi no Bauskas muzeja krājuma un privātkolekcijām, aicinot iepazīt Bauskas un apkārtnes profesionālo mākslinieku radošo mantojumu.

Grāmata tapusi pateicoties biedrībai “Meistars Gothards”, sadarbībā ar Bauskas muzeju, un tajā iekļauta informācija par 50 profesionāliem un apkārtnes kultūrvēsturē nozīmīgiem gleznotājiem, grafiķiem un tēlniekiem, kuri dzīvojuši Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novados. Šis ir pirmais izdevums, kurā apkopota un strukturēti atainota Bauskas un apkārtnes profesionālo gleznotāju, tēlnieku un grafiķu darbība no 19. gadsimta otrās puses līdz mūsdienām.

Izstādes atklāšana un Bauskas mākslas tirgus notiks 2021. gada 31. jūlijā no pulksten 12.00 līdz 15.00 Bauskas muzeja pagalmā.

Izstādes atklāšanā gaidāma tikšanās ar grāmatas veidotājiem un atbalstītājiem, māksliniekiem – darbu autoriem vai to tuviniekiem, savukārt, Bauskas mākslas tirgū būs iespēja personīgi iepazīties ar Bauskas novada māksliniekiem un viņu radošo darbu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*