Bauskas muzejā skatāma privātkolekciju darbu izstāde “Mana pasaule”

No 2022. gada 26. novembra līdz 2023. gada 29. janvārim Bauskas muzejā būs skatāma gleznu, zīmējumu un grafiku izstāde no privātkolekcijām “Mana pasaule”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar kolekcionāriem notiks 30. novembrī plkst. 15:00.

Laikā pirms Ziemassvētkiem, Bauskas muzejs saviem apmeklētājiem piedāvā atklāt vēl neiepazītu mākslas pasauli no Latvijas kolekcionāru privātkolekcijām. Izstādē būs skatāmi mākslinieku Aleksandras Beļcovas, Georgija Zerņicka, Josifa Eļgutrta, Jeļenas Antimonovas, Nellījas Zirnītes un Elvīras Kuzņecovas darbi.

Šī ir kā ziemas svētku laika dāvana mākslas mīļiem, jo lielākā daļa darbu plašākai publikai būs apskatāmi pirmo reizi. Atklājot savu krājumu vērtības, kolekcionāri skatītājiem dāvā iespēju aplūkot un no jauna atklāt slavenu mākslinieku pasauli. Izvēlētie darbi ļauj sekot kolekcionāru dvēseles noskaņām. Kolekcionāriem vērtīgi ir ne tikai pašu pirktie darbi, bet arī tie, kas saņemti kā dāvana no māksliniekiem. Reizēm māksliniekam par modeli kļūst pats kolekcionārs vai kāds no viņa tuviniekiem, kurš to ir iedvesmojis. Šādi veidoti zīmējumi, skices, gleznas vai grafikas ir nenovērtējama dāvana, ko autors pasniedz kolekcionāram, pateicībā par radošu iedvesmu. Šī ir īpaša saikne, kāda ir izveidojusies starp kolekcionāru, mākslinieku un radošo pasauli.

Izstāde “Mana pasaule” veidota sadarbībā ar Latvijas kolekcionāriem: Tamāru Čudnovsku, Margaretu Blūmu, Anatoliju Rakitjanski, Jūliju Tereščenko un Elīnu Kuzminu.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Izstādi organizē: Bauskas muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*