• Afiša
  • %s
  • Bauskas muzejā skatāmas divas jaunas izstādes

Bauskas muzejā skatāmas divas jaunas izstādes

No 2021. gada 27. novembra līdz 2022. gada 30. janvārim Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces Ivetas Skrastiņas fotoizstāde “Kurzemes eņģeļi” un Latvijas Floristu apvienības ziemas darbu izstāde “Laiks”.

Sagaidot Pirmo Adventi, Bauskas muzejs apmeklētājiem piedāvā apskatīt Ziemassvētku izstādi, kurā savu stāstu stāsta gan gadsimtus seni, kokā griezti Kurzemes baznīcu eņģeļi, gan floristu ziemas izstādei radīti darbi. Lai sagaidām svētkus ar ticību, cerību, mīlestību un pārliecību par cilvēka spēju radīt skaisto!

“Šī nav fotoizstāde parastajā izpratnē un nav sakrālās mākslas sludinājums ar mērķi pievērst kādu kristietībai, bet gan veltījums Latvijai 100 gadu jubilejā un vienlaikus pateicība tiem sargeņģeļiem, kuri pašaizliedzīgi stāvēja pie Latvijas pirmsākumiem, sargājot gan mūsu dižgarus, gan ikkatru vienkāršāko dvēselīti. Rainis teicis: “Neprasi par darbu algu, par sāpēm veldzi un par mīlu – baudu!”. Tur bija tie entuziasti, izcilnieki, personības, kuri ielika arī pamatus akmenim “Tēvzemei un Brīvībai”! Viņi ir mūsu lepnums! Tāpat jāparāda gods vēl kādam Latvijas lepnumam – Kurzemes baznīcu kokgriezumiem: “kokā grieztiem eņģeļiem liepu lūku vīzēs” (no kādas dziesmas), ko arī taču radīja meistari – personības ap 300 gadus pirms mums. Šodien liela daļa no tā ir spoži atjaunota un pilnvērtīgi iekļaujas Eiropas kultūras vērtībās. Tur ir īstas baroka, ziemeļu renesanses vai manierisma stilu pērles. Paldies, entuziastiem – personībām par Rundāles pils, Lestenes, Jaunpils, Zlēku, Nurmes, Subates u.c. baznīcu iekārtu saglabāšanu, atjaunošanu un uzturēšanu. Tam bija vajadzīga “augstākā ideja, kas nepazīst cilvēka žēluma …”. Tā nu visa mūsu vēsture un vērtības, tomēr, balstās un, cerams, arī turpmāk balstīsies uz izcilām personībām, un – gan jau viņiem uz pleca sēž kāda teiksmaina, spārnota, iedvesmojoša būtne, kura nes mierinājumu, iedvesmu, cerību un palīdzību. Palīdz rast spēku gan lielam, gan mazam darbam, radot svētīgas pārmaiņas,” stāsta māksliniece Iveta Skrastiņa.

“Šis laiks ir bijis citādāks nekā viss līdz šim piedzīvotais. Tāpēc arī mēs centāmies atspoguļot savos darbos to kā redzam un saprotam to, kas ir piedzīvots. Jo laiks nav ne labs, ne ļauns, tā ir iespējam mums mācīties un tapt – cerams, labākiem!” atklāj Latvijas Floristu apvienības vadītāja Gunita Lazdiņa – Januševica.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*