Bauskas novads – viena no kolektīviem bagātākajām pašvaldībām

Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki sāksies jau 30. jūnijā un turpināsies līdz 8. jūlijam, kad skanēs noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļš”. Šogad svētkos gatavojas piedalīties ap 40 000 dalībnieku no 3421 amatiermāksla kolektīva.

Bauskas novads ir viena no 20 ar amatiermākslas kolektīviem bagātākajām pašvaldībām Latvijā – no mūspuses uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem dosies 24 kolektīvi ar 612 dalībniekiem, no kuriem daļa darbojas vairākos amatiermākslas kolektīvos. Svētku nedēļā kolektīviem gaidāma nopietna slodze – dejotājiem mēģinājumi sāksies pulksten 8.00 un ar nelieliem pārtraukumiem dienas garumā dažkārt ilgs līdz plkst.23.00, lai nākamajā rītā atkal atsāktos. Līdzīgs mēģinājumu grafiks plānots arī dziedātājiem – mēģinājumi sāksies ap plkst. 09.00 un ilgs līdz pat teju pusnaktij dienā pirms noslēguma koncerta.

Papildus lielajiem Dziesmu un deju svētku notikumiem, mūsu kolektīvi būs redzami arī citās Svētku norisēs, piemēram, Bauskas Kultūras centra Senioru koris “Sarma” (vad. Daina Ārmane) 2.jūlijā dziedās senioru koru koncertā “Margodama saule lēca” Esplanādē, bet pūtēju orķestris “Bauska” (vad. Juris Krūmmalis) piedalīsies Pūtēju orķestru dižkoncertā 6.jūlijā.

“Šobrīd jūtu, ka esam gatavi, jo daudz strādājam, bet Dziesmu svētku sajūtas aptversim tikai esot uz vietas, kad uzjundīs emocijas. Iesaku visiem Svētku dalībniekiem starp mēģinājumiem atrast sev ko priecīgu un interesantu, jo tikai klātienē iespējams apjaust to, ko dod Svētki. Kad nogurums aizmirsīsies, paliks vien pozitīvas emocijas,” stāsta kora “Sarma” diriģente Daina Ārmane.

Tāpat arī divi Bauskas novada deju kolektīvi – tautas deju ansamblis “Jandāls” (vad. Tamāra Ļisovcova) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele” (vad. Ligita Irbīte) papildus deju lieluzvedumam “Māras zeme” dejos arī koncertā “Vēl simts gadu dejai”, kas nozīmē, ka Dziesmu un deju svētku laikā šie dejotāji piedalīsies piecos koncertos. “Es uz Svētkiem nebraucu pirmo reizi, jo tas ir mans darbs, bet zinu, ka dejotāji ļoti tos gaida un emocionāli Svētkiem ir nobrieduši. Mums bija smags gads, nopietnas un emocionālas skates, bet tagad esam gatavi visam. Man Dziesmu un deju svētki ir emocionāls pārdzīvojums, kā arī gandarījums par padarīto darbu. Šobrīd mēģinājumi intensīvi turpinās, jo jāgatavo laukuma zīmējums, tamdēļ ar vienu kāju jau esam Svētkos. Visiem dalībniekiem novēlu izbaudīt šos mirkļus no matu galiņiem līdz papēžiem, kā arī sajust emocionālo gandarījumu. Svētki ir tīri latviski – no mūsu, latviešu, saknītēm līdz pat mūsdienām. Ja katrs dejotājs to sapratīs un caur savu sirdi to izlaidīs, tad viņš būs ieguvējs,” uzskata Tamāra Ļisovcova.

Savukārt Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” (vad. Mārīte Jonkus) piedalās arī Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncertā 5.jūlijā, kurā spoži iemirdzas Latvijas labāko amatieru un profesionālo kolektīvu kopkoris, profesionālo orķestru un solistu balsu spēks.

Kopā ar pieaugušo kolektīviem uz Svētkiem pošas arī Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas “Mēmelīte” 3.-4. klašu grupas dejotāji, kuriem deju lieluzvedumā “Māras zeme” ir gan pašiem savas dejas, gan arī dejas kopā ar jauniešu kolektīviem, gan ar vidējās paaudzes dejotājiem.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” amatnieces ne tikai ir Svētku dalībnieces, bet palīdzējušas sagādāt tērpus Dziesmu svētku dalībniekiem.

Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar Svētku rīkotāju, Nacionālo kultūras centru, publiski pārraidīs Svētku pasākumus un koncertus uz lielajiem ekrāniem. Aicinām sekot līdzi informācijai.

 

No Bauskas novada uz Dziesmu un deju svētkiem dosies:

1. Folkloras kopa Vecsaules pagasta folkloras kopa “Vecsaule”
2. Koris Bauskas kultūras centra jauktais koris ”Dzīle”
3. Koris Bauskas Kultūras centra jauktais koris ”Mežotne”
4. Koris Bauskas Kultūras centra senioru koris “Sarma”
5. Koris Brunavas un Ceraukstes pagastu apvienotais jauktais koris “Grenctāle”
6. Koris Codes pagasta jauktais koris “Mēmele”
7. Koris Gailīšu pagasta jauktais koris “Kamarde”
8. Koris Īslīces pagasta jauktais koris “Četri vēji”
9. Koris Vecsaules pagasta sieviešu koris “Skalve”
10. Pūtēju orķestris Bauskas Kultūras centra pūtēju orķestris “Bauska”
11. Tautas deju kolektīvs Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte” B
12. Tautas deju kolektīvs Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte” bērni
13. Tautas deju kolektīvs Bauskas Kultūras centra tautas deju ansamblis “Jandāls”
14. Tautas deju kolektīvs Bauskas Kultūras centra tautas deju ansambļa “Jandāls” studija
15. Tautas deju kolektīvs Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”
16. Tautas deju kolektīvs Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs “Odziņa”
17. Tautas deju kolektīvs Ceraukstes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dzirnavnieki”
18. Tautas deju kolektīvs Codes pagasta jauniešu deju kolektīvs “Code”
19. Tautas deju kolektīvs Īslīces pagasta Īslīces kultūras nama jauniešu deju kolektīvs
20. Tautas deju kolektīvs Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums”
21. Tautas deju kolektīvs Mežotnes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ducis”
22. Tautas deju kolektīvs Senioru deju kolektīvs “SenBiguļi”
23. Tautas deju kolektīvs Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi”
24. Tautas lietišķās mākslas studija Tautas lietišķās mākslas studija “Bauska”

 

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*