Bauskas pilī notiks ādas maciņu izgatavošanas meistarklase

12. februārī plkst. 12:00 un 14:00 Bauskas pils muzejā vēsturisko apavu un ādas priekšmetu atdarinātājas Gunas Zommeres vadībā notiks meistarklase “Ādas maciņa izgatavošana”, kuras laikā varēs gūt ieskatu seno naudas maciņu veidos un izgatavošanas paņēmienos. Meistarklasē izgatavot ādas maciņu varēs ikviens – ar vai bez priekšzināšanām.

Jau kopš senās Ēģiptes laikiem naudu glabāja ādas maisiņā, kas vienlaikus, atkarībā no tā izmēra, pildīja maka vai somas funkciju. Viduslaikos Eiropā ādas maciņus izmantoja gan vīrieši, gan sievietes. Maciņus nēsāja piekārtus pie jostas. Tos izgatavoja no apaļa ādas gabala, kas savilkts ar aukliņu. Renesanses laikā ādas maciņi bija sarežģītāki, greznāki ar vairākām kabatām, slepenajiem nodalījumiem, izšūti ar rotājumiem un pērlītēm. Ādas meistars gatavoja dažādus ādas priekšmetus.

Pasākumā vietu skaits ierobežots, vēlams apmeklējumu iepriekš rezervēt pa tālruņa numuru 63923793, 63922280, mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Meistarklases laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (neattiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Meistarklase norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notiks vairākas meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, sgrafitto tehnika un alvas rotu izgatavošana.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*