Bauskas pilī notiks koncerts “Karaļa flautas: agrīnā Tjudoru laika mūzika”

20. februārī plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies renesanses mūzikas ansamblis “Phaedrus” (Šveice). Koncertprogrammu mākslinieki sagatavos Bauskas pils radošajā rezidencē.

Programmā “Karaļa flautas: agrīnā Tjudoru laika mūzika” ansamblis no Šveices atskaņos Henrija VIII flautu skanējumu no karaļa iecienītākajiem manuskriptiem, kas, iespējams, atskaņota ar viņa instrumentiem un karaļa dzīves laikā spēlēta Anglijas galmā – instrumentālas fantāzijas, galma mīlas dziesmas un vienas no senākajām angļu dejām, kas aranžētas traversflautu jeb šķērsflautu konsortam – viena tipa mūzikas instrumentu ansamblim. Karaļa Henrija VIII (1491 – 1547) aizraušanās ar dziedāšanu, dejošanu un dziesmu sacerēšanu bija labi zināma viņa valdīšanas laikā. Viņš bija uzkrājis ievērojamu mūzikas instrumentu kolekciju, tostarp vairāk nekā 70 traversflautu.

Mākslinieki: Mara Winter, Darina Ablogina, Luis Martinez Pueyo- renesanses traversflautas. Emma-Lisa Roux – renesanses lauta un balss.

Koncerts notiks projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Projektu organizē Bauskas novada pašvaldība, Bauskas pils muzejs sadarbībā ar Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrību un Raudondvaris muižu.

Ieeja koncertā bezmaksas, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāuzrāda sertifikāts). No 12 gadu vecuma nepieciešams Covid-19 sertifikāts vai Covid-19 tests, kas nav vecāks par 72h. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņa numuru 63923793, 63922280, mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Pasākuma laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*