Bauskas pilī notiks seno deju koncerts “Nakts renesansē”

Svētdien, 2022. gada 13. februārī, plkst. 18:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies seno deju grupa “Ballare” (LV) un deju grupa “Viduramžiai”, un pavadošie mūziķi no Lietuvas. Koncerta laikā skatītājus iepazīstinās ar renesanses deju burvību un papildinās ar stāstiem par renesanses tērpiem.

Dejotaji no Latvijas un Lietuvas, pagājušā gada decembrī, sagatavoja vēsturisko deju programmu  – „Nakts renesansē“, kura jau ir rādīta Lietuvā – Raudondvaris muižā. Šoreiz to prezentēs Bauskas pilī. Programma sagatavota projekta „Vēsturiskais ceļs: Raudondvaris – Bauska“ ietvaros.

Deju grupas „Ballare“ repertuārā ir dažādu Eiropas valstu dejas no viduslaikiem līdz 17. gadsimtam. Deju sagatavošanai izmantoti renesanses horeogrāfu pieraksti un mūsdienu dejas vēsturnieku interpretācijas. Seno deju grupu  „Ballare“ vada baletdejotāja, profesionāla horeogrāfe Guna Ezermale.

Lietuviešu deju grupas „Viduramžiai“ dejotāji izpilda 14. – 15. gadsimtam raksturīgas dejas, atklājot dižciltīgo kaislības, ubagu nabadzību, svētceļnieku ekstāzi un zemnieku dzīvi, mīlētāju laimi un atstumto sāpes. Katra deja attēlo atsevišķu dzīves ainu.  Iedvesma dejām rasta dažādos Eiropas seno deju horeogrāfu materiālos. Deju grupas „Viduramžiai“ vadītājs ir Karolis Jankauskas.

Koncerts notiks projekta Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos.Projektu organizē Bauskas novada pašvaldība, Bauskas pils muzejs un Raudondvaris muiža.

Ieeja koncertā bezmaksas uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāuzrāda sertifikāts). No 12 gadu vecuma nepieciešams Covid- 19 sertifikāts vai Covid- 19 tests, kas nav vecāks par 72h. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņa numuru 63923793, 63922280, mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Pasākuma laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*