Bauskas pilī rādīs Latvijas Leļļu teātra viesizrādi

9. aprīlī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā notiks Latvijas Leļļu teātra viesizrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” (režisors Edgars Kaufelds). Šī būs mūsdienu leļļu teātra izrāde par to, kas notiek tad, ja Bruņinieks, tāpat kā reizēm bērni, apēd par daudz kārumus un viņu pavisam negaidīti piemeklē zobu sāpes.

Viduslaikos Bruņinieks bija valdniekam uzticīgs padotais. Bruņinieki bija dižciltīgi un nāca no labām, bagātām dzimtām. Parastie iedzīvotāji nevarēja atļauties kļūt par bruņiniekiem. Kā liecina vēstures avoti, labs zirgs maksāja 12 govis, bet bruņas pat trīs reizes dārgāk līdz ar to, ne visi to varēja atļauties. Taču arī bruņinieks bija tikai cilvēks un viņam ļoti garšoja saldumi.

Kā saka izrādes organizatori: “Kā jau īstens Bruņinieks, viņš ir pieradis stāties pretī savam pretiniekam un uz cirtienu atbildēt ar cirtienu. Bet te sāp viņa paša zobi. Kas būs viņa pretinieks šajā cīņā? Meklējot dažādus risinājumus šai situācijai, Bruņinieks pierāda savu cēlumu un nezaudē drosmi, lai gūtu varoņa cienīgu rezultātu.“

Izrāde ieguvusi 2016. / 2017. gada Spēlmaņu nakts nomināciju “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*