Bauskas pilī viesosies koris no Dānijas

Sestdien, 2019. gada 5. oktobrī plkst.16:00 Bauskas pils muzejā skanēs Kopenhāgenas Koncertkora koncerts. Repertuārā iekļauti spožākie Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Īslandes komponistu darbi, papildinot tos ar Eiropas mūzikas dižgaru – Fēliksa Mendelsona un Jozefa Rainbergera – kompozīcijām.

Šī būs pirmā reize, kad koris viesosies Baltijas valstīs. Vairāk kā 40 gadus kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Stēns Lingholms (Steen Lingholm) – Dānijas mūziķu aprindās augsti novērtēts kordiriģents un dažādu starptautisku kora konkursu žūrijas loceklis.

Koris dibināts 1967. gadā dalībnieku darba gaitas bija cieši saistītas ar Kopenhāgenas Mūzikas skolu (Københavns Musikhøjskole). Vēlāk koris no mūzikas skolas nodalījās un kļuva par pastāvīgu vienību, nodibināja Koncertu Apvienību. Korī aktīvi dzied ap 50 mūziķiem.

Iecienītākais mūziķu repertuārs ir lielās formas – skaņdarbi korim ar orķestri, oratorijas un mesas. Arī laikmetīgie dāņu un skandināvu skaņdarbi ir neatņemama kora repertuāra daļa. Nozīmīgi ir romantisma laikmeta a capella darbi, kas atbilst kora izmēram, piemēram, 8-daļīgās Mendelsona motetes.

Koris uzstājies Dānijā, Zviedrijā, Fēras salās, Īslandē, Beļģijā, Austrijā, Vācijā, Lihtenšteinā, Itālijā un Lielbritānijā. Ierakstījis trīs mūzikas diskus un vairākkārt piedalījies Dānijas Radio ierakstos.

Diriģents un ērģelnieks Stēns Lindholms vadījis diriģēšanas meistarklases un kursus daudzviet pasaulē. Saņēmis Kopenhāgenas Mūzikas Kritiķu balvu un viņam piešķirts prestižais Īslandes Piekūna ordenis.

Koncertu Bauskā organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Bauskas pils muzeju.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*