Bauskas pils muzejā būs aplūkojama izstāde “Čehijas pilis Bauskā”

Bauskas pils muzeja landtāga zālē 22. jūlijā plkst. 13:00, sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā un Čehijas Republikas Nacionālo muzeju tiks atklāta izstāde “ Čehijas pilis Bauskā”.

Čehijas Republika ir kultūras dārgumu pārbagāta, īpaši uzmanību piesaista pilis un cietokšņi, vēsturiskās sociālās elites, valdnieku, aristokrātijas, reliģisko institūciju rezidences. Cietokšņi, nocietinātās viduslaiku rezidences, tika celtas no 12. gadsimta līdz pat 16. gadsimta sākumam. Modernajos laikos (16.–19. gs.) tos aizstāja komfortablas un bieži vien grezni aprīkotas pilis. Čehijas Republika ir viena no valstīm ar lielāko šo brīnišķīgo celtņu blīvumu uz kvadrātkilome­tru, un šis fakts kopā ar neparasti autentiski saglabātajām formām dod mums tiesības to saukt par piļu un cietokšņu lielvalsti. Lielāko daļu publiski pieejamo vietu pārvalda Nacionālā man­tojuma institūts vai dažādi muzeji, pilsētas, pašvaldības un privātpersonas, tostarp vēsturisko čehu augstmaņu ģimenes.

Šī izstāde iepazīstina ar 24 interesantāko Bohēmijas un Morāvijas cietokšņu un piļu izlasi no vēsturiskajiem apvidiem, kas veido Čehijas valsti. Objektu atlases kritēriji bijusi to vēsturiskā nozīme, arī arhitektūras, mākslinieciskā un vēstures vērtība. Lielu daļu ieņem Eiropas mērogā nozīmīgas celtnes, turklāt ne tikai tās, kas jau ir UNESCO sarakstā (Prāga, Česki Krumlova, Kut­na Hora, Kromeržīža, Lednices–Valtices kultūrainava, Telča), bet arī virkne potenciālo kandidā­šu (piemēram, Karlštejna, Krivoklāta, Jindržihuva Hradeca). Šajā izlasē iekļautas arī iespaidīgas (piemēram, Rabi) un romantiskas drupas (piemēram, Bezdeža, Troski), varenās pils rezidencēs pārvērsti cietokšņi (piemēram, Hluboka pie Vltavas, Vranova pie Dijas) un modernas brīnišķīgu parku iekļautas pilis (piemēram, Veltrusi, Jemnište, Buhlovice, Lednice un daudzas citas). Izstāde palīdzēs radīt iespaidu mozaīku, kas mums stāsta par izvēlētajiem kultūras dārgumiem un daļē­ji arī mākslas darbiem un iekārtojumu. Mēs ticam, ka šī izstāde dāvās gan estētisku baudījumu un zināšanas, gan arī rosinās tuvāk izpētīt cietokšņus un pilis, kā arī aicinās apmeklēt Čehijas Republiku!

Izstāde Bauskas pils muzejā būs aplūkojama līdz septembrim.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*