Bauskas pils tornī skanēs “Modus Vivendi” koncerts “Bahu dzimta”

14. augustā plkst. 14.00 Bauskas pils tornī ansamblis “Modus Vivendi” atskaņos komponista Johana Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach, 1685- 1750) un viņa priekšgājēju mūziku koncertā “Bahu dzimta”, kas radies mūziķiem iedvesmojoties no Leipcigas Baha festivāla.

Bahu dzimtas ciltskokā ir vairāki komponisti, kuri radījuši skaņdarbus arī pirms J. S. Baha, kurš apkopoja savu priekšgājēju, laikabiedru un iedvesmotāju darbus, izveidojot, viņaprāt, labāko tā laika baznīcas mūzikas kolekciju “Alt-Bachisches Archiv” (Vecais Baha arhīvs).  Šajā koncertā būs iespēja dzirdēt viņa tēvoču – Johana Mihaela Baha (Johann Michael Bach– 1648- 1694) un Eizenahas pilsētas ērģelnieka Johana Kristofa Baha (Johann Christoph Bach– 1642- 1703), kurš laikabiedru vēstulēs minēts kā “īsts brīnums ērģelnieku vidū”- skaņdarbus.

Koncertā uzstāsies – Ainārs Paukšēns (baroka čells), Jānis Pelše (pozitīvs), Maruta Hmeļevska  un Daiga Būda (soprāni), Baiba Mežsēta (alts), Miķelis Zumbergs (tenors) un ansambļa vadītājs – Pēteris Vaickovskis (bass).

Luteriskais korālis ir šīs koncertprogrammas muzikālais kodols, kas ļauj izsekot tā attīstībai caur Bahu dzimtas mantojumam. Mārtiņa Lutera (1483- 1546) laikā ieviestās tradīcijas mūzikā, piemēram, korālis, vēlāk kļuva par nozīmīgu žanru un iedvesmas formu komponistu Bahu dzimtai. Kopš Mārtiņa Lutera reformācijas (1517) ir pagājuši nedaudz vairāk kā pieci simti gadu. Latvijas teritorijā luterānisms ienāca nedaudz vēlāk, tāpēc piektās simtgades atzīmēšana joprojām ir aktuāla.

Senās mūzikas ansamblis “Modus Vivendi” šogad nosvinēja 17 gadu jubileju. Repertuārs aptver renesanses un baroka laikmetu, iekļaujot zināmu komponistu darbus un atskaņojot arī mazāk populāru autoru skaņdarbus.

Čellists Ainārs Paukšēns ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķis. Viņš regulāri piedalās baroka skaņdarbu iestudējumos Latvijā, Baltijā un Skandināvijā, spēlējot gan gambu, gan baroka čellu.

Ērģelnieks Jānis Pelše ir Piņķu evaņģēliski luteriskās draudzes ērģelnieks un muzikālās dzīves vadītājs. Regulāri kā koncertērģelnieks uzstājas Rīgas Domā, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē un citās Latvijas baznīcās. Pelše darbojas arī radošajā apvienībā “Nepieradinātā folka orķestris” (Future Folk Orchestra), atskaņojot āfrikāņu, balkāniešu, ķīniešu, īru, franču, melanēziešu un citu mūziku.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē darba laikā – katru dienu no 10:00 līdz 18:00 – vai rezervēt pa tālruni. 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Biļetes pieejamas arī visās “Biļešu Paradīze” kasēs. Biļetes cena – 10 EUR.

Koncertu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*