Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētkos gaidāma plaša programma

Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētku “Kad Bauska 410 svin!” svinību nedēļā norisināsies daudzveidīgi amatiermākslas kolektīvu un mūziķu koncerti, dažādi notikumi bērniem un pieaugušajiem, kā arī vērienīgs svinību noslēgums ar uzvedumu “Starp trijām upēm un debesīm” un balli kopā ar “Jauno Jāņu orķestri”, “Tautumeitas” un “Lauku muzikanti”.

“Kad Bauskai 410 svin!” ieskanēsies jau 18. jūnijā, kad Saules dārzā notiks vokālo ansambļu koncerts “Kad Bauska 410 svin, saules dārzā dziedāsim un Plūdoni mēs lasīsim”, kur uzstāsies Bauskas Kultūras centra vokālie ansambļi “Adoramus” un “Eliksīrs”, Vecsaules pagasta senioru vokālais ansamblis “Uguntiņas”, Mežotnes pagasta jauktais vokālais ansamblis “Mēs” un Codes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Mežrozītes”.

Trešdienā, 19. jūnijā, RIMI laukuma skatuvē norisināsies Bauskas pilsētas un novada svētku dižvainaga pīšanas atklāšana pasākumā “Kad Bauska 410 svin, tad svētku vainags jāuzpin”. Aicinām svētku apmeklētājus nākt ar ozolu lapām, pļavas veltēm vai citām Jāņu zālēm, ko ievīt svētku vainagā. Šajā dienā koncertā “Tu tikai skudru nesamin, kad Bauska 410 svin” uzstāsies kantrī mūzikas grupa “Klaidonis” un novada līnijdeju kolektīvi – “Hot Boots” no Bauskas, “Dream Dance” no Gailīšu pagasta, “Country Way” no Mežotnes pagasta, kā arī Jaunsaules līnijdejotāji. Savukārt Bauskas Kultūras centra romantiskajā pagalmā notiks Bauskas mūziķu koncerts “Mūzika mums dzīslās rit, kad Bauska 410 svin”, kur uz skatuves kāps Nakts & Ervīns, Without Borders, Adriana Miglāne, AK69, Bekars un Pēteris Upelnieks.

Nākamajā dienā, 20. jūnijā, Korfa dārzā notiks vokālās studijas “Pigoriņi” un deju kopas “Mēmelīte” koncerts “Dziedāt, dejot bērni zin, kad Bauska 410 svin”, bet RIMI laukuma skatuvē dāmu deju koncerts “Kad Bauska 410 svin, stāstu deju atklāsim”, kurā piedalīsies deju grupa “Nazira”, deju grupas “Rota” un “Lēras Dievietes”, Eiropas deju kolektīvs “Vēlreiz”, kā arī Uzvaras amatierteātris ar jautriem skečiem. Šajā dienā Bauskas Kultūras centra pagalmā tiks dots arī starta signāls aizraujošām orientēšanās sacensībām “Īsto ceļu meklēsim, kad Bauska 410 svin” (iepazīties ar nolikumu un pieteikties līdz 20. jūnijam var kultura.bauska.lv).

Piektdiena, 21. jūnijs, iesāksies ar jautrām atrakcijām bērniem Korfa dārzā notikumā “Kad Bauska 410 svin, smiesimies un līksmosim”. Savukārt pēcpusdienā Mēmeles upē pie gājēju tiltiņa norisināsies ūdensvelosipēdu sacensības “Mēmeles regate” (iepazīties ar nolikumu un pieteikties līdz 14. jūnijam var kultura.bauska.lv). Par enerģisku mūzikas lādiņu gādās DJ apvienība “Funky Gang”, bet muzikālu priekšnesumu sniegs ritma grupa “Pulsa efekts”.

Tāpat notikumu bagāta būs Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētku noslēdzošā diena – sestdiena, 22. jūnijs. RIMI laukuma skatuvē notiks Bauskas novada tautas deju kolektīvu koncerts “Krāšņos tērpos dejosim, kad Bauska 410 svin”, kur uzstāsies viesu kolektīvi no Ukrainas, kā arī Bauskas novada deju kolektīvi – VPDK “Mēmele”, TDA “Jandāls” studija, VPDK “Līdums”, kā arī citi dejotāji. Pēc koncerta uz skatuves kāps dziedātājs Miks Dukurs. Bauskas novada domes laukumā norisināsies 3×3 turnīrs basketbolā un būs apskatāma foto izstāde “100 Latvijas izcilāko sportistu portretu galerija”. Bauskas muzeja pagalmā pasākumā “Vasaras Saulgrieži Latvijā 1920.-30. gados” būs apskatāma Ērenpreisa velosipēdu izstāde, 20. un 30. gados darinātu rokdarbu izstāde no Bauskas muzeja krājuma, kā arī būs iespēja uzzināt un paņemt starpkaru perioda ēdienu receptes, apgūt 30. gados populāru angļu deju lambetvoku un baudīt improvizētu modes paraugdemonstrējumu. Tikmēr “Fotomiks” Vecsaules amatierteātris ļaus ielūkoties Bauskas tirgus etīdēs. Līdztekus šīm norisēm Bauskas rātslaukumā darbosies mājražotāji un amatnieki svētku gadatirgū, kur viesosies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) komunikācijas un mācību aktivitāšu programma “Mana Latvija! Dari digitāli!”. Programmas aktivitāšu teltī tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, kā arī iespēja pieteikties eParakstam un saņemt informāciju par noderīgiem pakalpojumiem. Azartiskākie varēs piedalīties viktorīnā “Gudrākais pilsētnieks”, praktiskākie – pieteikties personas apliecībai (eID kartei) un e-parakstam vai eParaksts Mobile iegūšanai telefonā, ko palīdz nodrošināt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un VAS “Latvijas Radio un televīzijas centrs” speciālisti.

Korfa dārzā būs līksmas atrakcijas un aktivitātes bērniem, jaundzimušo sveikšana un burbuļu ballīte. Savukārt pievakarē no Korfa dārza uz Bauskas Pilskalna parku vedīs svētku gājiens “Kad Bauska 410 svin, tās atspulgos mēs uzplauksim”. Šeit, Bauskas Pilskalna parkā, izskanēs svētku oficiālā daļa, kā arī īpaši pilsētas un novada svētkiem radīts multimediāls laikmetīgās dejas uzvedums “Starp divām upēm un debesīm”. Svētki turpināsies kopā ar folkmūzikas apvienību “Jauno Jāņu orķestris” un “Tautumeitas” muzikālajām dāmām, bet par svētku balles mūziku rūpēsies “Lauku muzikanti”.

Nākamajā dienā pie TC “RIMI” baušķenieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Līgo svētku rītu kopā ar folkloras kopām, kā arī pievienoties grandiozām Līgo svētku svinībām – LR2 un LNT dižkoncertam “Līgojam Bauskā!”, kur uzstāsies labākie Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Samanta Tīna, Ieva Sutugova, Artūrs Biķernieks, Jānis Buķelis, Normunds Rutulis, kā arī pavadošais sastāvs – MC Orķestris. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīze” kasēs visās Latvijā, kā arī internetā.

Tiksimies daudzveidīgajos Bauskas pilsētai 410 un Bauskas novada svētkiem veltītajos pasākumos!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*