Bauskas Tautas teātris nosvinējis savu 60 gadu jubileju pasākumā “Par mīlestību parunāsim”

Bauskas Kultūras centrā 26. oktobrī norisinājās svinīgs Bauskas Tautas teātra 60 gadu jubilejas pasākums “Par mīlestību parunāsim”.

Jubilejas pasākumu vadīja šī brīža Bauskas Tautas teātra režisori Ināra un Edvīns Hegenbarti. Pasākumā teātris priecēja skatītājus ar fragmentiem no sešām pēdējos piecos gados iestudētajām izrādēm – “Divkauja”, “Debešķīgā tikšanās sievietībā”, “Pildspalva”, “Laulību līgums”, “Koridors” un “Ērika”. Pasākumu caurvija sarunas par mīlestību, laiku un cilvēku. Pasākuma noslēgumā, skanot Lilioma dziesmai, aktieriem acīs bija jaušams prieks un saviļņojums par padarīto, kā arī par to, kas kolektīvu sagaida turpmāk.

Teātri sveikt bija sanākuši teātra draugi un kolēģi. Sveicēju pulkā bija Mežotnes pagasta bērnu un jauniešu teātris “Kājām gaisā”, Codes pagasta amatierteātris “Spēlētprieks”, Vecsaules pagasta amatierteātris, Uzvaras amatierteātris, Iecavas novada jauniešu teātris “Artis”, kā arī Īslīces pagasta amatierteātris “Dadži”, kas teātri sveica attālināti ar videosveicienu. Īpaši spēcinošus vārdus teātrim vēlēja bijusī Bauskas Tautas teātra režisore Zigrīda Ezeriņa.

Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks sveica teātri Bauskas novada domes vārdā, pasniedzot apbalvojumus teātra dalībniekiem, kā arī apbalvojot Bauskas Tautas teātri ar Bauskas novada Goda rakstu. Teātrim tika pasniegts arī Latvijas Nacionālā kultūras centra apbalvojums.

“Pasākums izdevās tā, kā bija plānots. Galvenais, ka bija sirsnība un labestība līdz pasākuma beigām. Mēs pasākumā koncentrējāmies uz pēdējos piecos gados padarīto, jo jubilejas taču svin pa piecgadēm. Viss notiek šeit un tagad, tādēļ jāuzsver tos cilvēkus, kas teātrī darbojas šobrīd. Te viss notiek uz entuziasma pamata, tādēļ jo īpaši cilvēki ir pelnījuši labus vārdus un atzinību. Tagad gatavosimies jaunajai sezonai, strādāsim pie jaunām izrādēm,” ar gandarījumu stāsta Bauskas Tautas teātra režisors Edvīns Hegenbarts.

Bauskas Tautas teātris savu gadskārtu uzskaiti sācis 1959. gadā, kad Bauskas dramatiskā kopa saņem Goda nosaukumu – Bauskas Muzikāli dramatiskais Tautas teātris. Cauri laikiem teātrī darbojušies vairāk, nekā 20 režisori un iestudēta 91 luga. Šobrīd teātra izrādēs aktīvi spēlē 20 aktieri, un daudzi no tiem teātrī pavadījuši vairāk nekā 25 gadus.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*