Bauskas vecpilsētas CIERĒ šogad iepazīs dažādas personības

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Šogad 10. septembrī no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētnieki un tūristi jau otro reizi aicināti apmeklēt CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz par CIERES virstēmu izvēlētas dažādas personības, kuru dzīvesgājums kādā brīdī bijis cieši saistīts ar Bauskas vecpilsētas namiem.

Ņemot vērā iepriekšējā gada atsaucību, CIERE atkal tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigā ar ieskaņotiem stāstiem un gaismas noformējumu tiks izcelti interesantu personību dzīvesstāsti un ar tām saistītu namu vēsture. “Bauskas vēsture ir bagāta ar dažādām personībām. Ne tikai ar sabiedrībā plaši dzirdamiem vārdiem, bet arī ar vienkāršiem cilvēkiem, kas godprātīgi darījuši savu darbu. Protams, starp tiem ir arī tādi, kas pieminami bēdīgākas slavas dēļ. Mēs gribam par šiem dažādajiem cilvēkiem pastāstīt visiem CIERES apmeklētājiem. Tāpat par daļu no kopējā personību stāsta aicinām kļūt arī šī brīža vecpilsētas iedzīvotājus, rotājot savus namus ar dažādiem gaismas risinājumiem,” par tēmas izvēli stāsta Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Arī šajā reizē pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, jo pēc maršruta veikšanas CIERES dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savu veiksmi un piedalīties vilinošās balvas izlozē. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.

10. septembrī paralēli CIEREI no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies “Zemgales Dižtirgus”. Reģistrēties tirdzniecībai visi ieinteresētie amatnieki un mājražotāji aicināti līdz 1. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu: ŠEIT

Pirmā CIERE Bauskas vecpilsētā tika aizvadīta pērnā gada septembrī, izgaismojot astoņus bijušo ražotņu namus. Tā vecpilsētas ielās pulcināja ne tikai staigātājus, bet arī ielu muzikantus ar dziesmām un vecpilsētas iedzīvotājus ar īpaši sarūpētu DJ mūzikas spēli. Gaidot šī gada stāstu un gaismas spēļu simbiozi, atskaties uz piedzīvoto: “CIERES” video atskats

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem tīmekļvietnē www.kultura.bauska.lv, kā arī sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*