Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētkos un Putras godēšanā atdzīvosies 20 pagalmiņi

Šī gada 8. septembrī Bauskas vecpilsētā norisināsies VIII Pagalmu svētki un VI Putras godēšana, kur aizraujošā veidā būs iespēja iepazīties ar vecpilsētas pagalmiņiem, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras. Līdztekus Rātslaukumā, kādreizējā Bauskas centrālajā tirgus laukumā, gaidāma varena andele Zemgales dižtirgū, kur pulcēsies ap 80 mājražotāju, amatnieku un citu preču tirgotāju no visas Latvijas.

Pagalmu un Putras svētki radīti ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā rosību. Šogad svētku ietvaros atdzīvosies 20 pagalmiņi, kuros gaidāmas dažnedažādas izglītojošas, radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

SIA “Cortex” veterinārās aptiekas pagalmā caur krāšņiem un aizraujošiem eksperimentiem būs iespēja paraudzīties uz zinātni no jauna skatu punkta interaktīvā šovā no “Laboratorium.lv”, “Kultūras pagalmā” notiks Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncerts “Putra kājas apāvusi pašā Bauskas viducī”, Strautnieku ielā, skatu laukumā pie Mēmeles, tiks atklāts biedrības “Meistars Gothards” projekts “Sarunas pie upes”, tāpat arī citos pagalmiņos gaidāmas dažādas jautras, izglītojošas un aizraujošas aktivitātes. Līdztekus dažādajām norisēm apmeklētāji būs aicināti sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, iesaistoties svētku ietvaros plānotās akcijās. Pestīšanas armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija “Būsim līdzās”, kur apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt Sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes “Par un ap ābolu”, kur ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā “100 burciņas labdarībai”.

Pagalmiņi viesus gaidīs no pulksten 11.00 līdz 16.00 pēcpusdienā, savukārt Zemgales dižtirgū interesenti varēs iepirkties no plkst. 10.00 – 17.00. Tirgotāju piedāvājuma klāsts gaidāms plašs – maize, vīns, siers, zivis un citas pārtikas preces, rokdarbi, amatnieku izstrādājumi, apģērbi, rotas, saimniecībā noderīgas lietas, kā arī citas interesantas preces.

Jau sesto gadu svētku ietvaros notiks arī putras godēšana. Pulksten 14.00 vairumā pagalmu tiks pasniegtas Latvijā iecienītas putras, kuru garšu dažādību varēs nobaudīt ikviens svētku apmeklētājs. Svētku klāstā būs kviešu putraimi ar sviestu, grūbu putra ar dārzeņiem, mannas putra ar ievārījumu, šķelto zirņu putra ar žāvētu gaļu, auzu pārslas ar medu, uzpūtenis, kā arī citi putru veidi.

Kā jau ierasts, arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šajā gadā uz pasākuma kartes jāiegūst deviņu pagalmu apmeklējumu apliecinoši spiedoga nospiedumi, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmi jāapmeklē obligāti – PII “Zīlīte”, Sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā, kā arī “Business Bag” projekta telts, kas atradīsies rātslaukumā. Aizpildītās kartes līdz plkst. 16.00 jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma un informācijas centrā. Izlozes sākums pulksten 16.05 Bauskas rātslaukumā.

Detalizēta svētku programma un kartes būs pieejamas katrā pagalmiņā, kas uzņem viesus.

SVĒTKU PROGRAMMA

 

PII «Zīlīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 60)

plkst. 11 – 16 – «Bērnība retro noskaņās».

PUTRAS GODĒŠANA – AUZU PUTRA AR IEVARĪJUMU

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32)

plkst. 11 – 16 – «Prāta, roku un sportiskās aktivitātes».

PUTRAS GODĒŠANA – KVIEŠU PUTRA AR SVIESTU

Kafejnīcas «Tornis» pagalmā (Rīgas ielā 30)

plkst. 11 – 16 – «Spēkavīru izklaides».

Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa pagalmā (Plūdoņa ielā 50)

plkst. 11 – 16 – «Sirdi Dievam, roku cilvēkam». Ekspozīcija ar iespēju iepazīt Pestīšanas armijas darbību Latvijā. No 13 – 14.30 Lielā Ģimenes spēle. Darbosies tējnīca. Ziedojumu akcija «Būsim līdzās».

PUTRAS GODĒŠANA – NORVĒĢU PUTRA

Tirdzniecības nama «Kvēle» un «Ģimenes studija» pagalmā (Plūdoņa ielā 48)

plkst. 11 – 16 – «Ģimenes studija» izspēlēs kādreiz iemīļotas spēles. Sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei.
Tirdzniecības nams «Kvēle» atver lielo drēbju skapi. Krāsu parāde apaļajās stundās.

Bauskas novada jauniešu sarūpētas aktivitātes – «Twister», «Sajūtu taka», «Zirņu kratīšanas sacensības», «Visi dadži mērķī», krāsošanas un zīmēšanas stūrītis.

PII «Pasaulīte» pagalmā (Saules ielā 8)

plkst. 11 – 16 – «Ciemos pie Dižozola Rūķa» – iespēja baudīt rūķu viesmīlību un gardo cienastu «Rūķu saldo putru».

Trušu pilsētiņa «Pilsmuižkungi» vecpilsētā – Trušu pilsētiņas iemītnieki garauši un to draugi radīs patīkamu gaisotni bērnudārza pagalmā.

PUTRAS GODĒŠANA – MANNAS PUTRA AR IEVĀRĪJUMU

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4)

plkst. 11 – 16 – «Kultūras pagalms». Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncerts «Putra kājas apāvusi pašā Bauskas viducī». Piedalās: Ceraukstes bērnu vokālais ansamblis «Sākumiņš», bērnu deju kolektīvs «Sprigulīši», folkloras kopa «Laukam pāri», VPDK «Dzirnavnieki», Codes folkloras kopa «Drenģeri», sieviešu vokālais ansamblis «Mežrozītes», vokālā studija «Aprīļa pilieni», Īslīces amatierteātris «Dadži», Uzvaras amatierteātris, Vecsaules folkloras kopa «Vecsaule», sieviešu koris «Skalve», Jaunsaules amatierteātris «Laucis», senioru sieviešu vokālais ansamblis «Uguntiņas», SDK «Vēlreiz», BJC deju kopa «Mēmelīte» (7.-9.kl.)

PUTRAS GODĒŠANA – RĪSU PUTRA AR KULTŪRAS ODZIŅU

SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā (Plūdoņa ielā 36/1)

plkst. 12 – 14 – «Laboratorium.lv» zinātniskā darbnīca – iespēja piedalīties eksperimentos un vērot profesoru darbībā.
plkst. 14.15 – «Laboratorium.lv» unikāls «Zinātniskais teātris». Krāšņi un aizraujoši eksperimenti ļaus paskatīties uz zinātni no jauna skatupunkta. Maģiskie šķidrumi, īsti mākoņi, sprādzieni un citi aizraujoši notikumi.
PUTRAS GODĒŠANA – PIENA PUTRA

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1)

plkst. 10 – 17 – «Zemgales dižtirgus» – gaļu, medu, maizi, vīnu un citus gardus labumus, kā arī saimniecībā noderīgas lietas piedāvās mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas.

plkst. 11 – 16 – «Satiec Bausku» – pašvaldības darbinieki aicina uz putras baudīšanu un aktivitātēm, kurās būs iespēja gan parādīt zināšanas, gan uzzināt ko jaunu par Bauskas novadu.

PUTRAS GODĒŠANA – ŠĶELTO ZIRŅU PUTRA AR ŽĀVĒTU GAĻU

Bauskas Centrālā bibliotēka aicina «Izbaudi digitālu piedzīvojumu kopā ar 3D printeri!». Prototipu veidošanas prezentācijas, konsultācijas un noderīga informācija.

«BUSINESS BAG» jeb Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta «Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās» telts. Bauskas novada un Pasvales (LT) rajona skolēnu mācību uzņēmumi un biznesa ideju prezentācijas.

Satiecies ar Tautas lietišķās mākslās studiju «Bauska»!

Projekta «Accelerate SunSHINE» informatīvā telts.

Bauskas tūrisma informācijas centrā

Akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» zīmogs par pasākuma apmeklēšanu.

LOTERIJAS KASTE

SVĒTKU NOSLĒGUMS plkst. 16.05 – noslēguma loterija.

Pie Mogo Fitness Klubs Bauska (Kalna ielā 3)

Plkst. 11 – 16 – «Oak’A BBQ» piedāvā sarunas par kūpinātavām un iespēju apēst gardus BBQ ēdienus. Nāc un pierādi, ka esi stiprākais, un laimē pārsteiguma balvu no «Oak’A BBQ»!

Velosētas pagalmā (Kalna ielā 12)

plkst. 11 – 16 – «Bauskas Motormuzejs – praktiski, tehniski, mehāniski».

Dzirnavu, viesnīcas, restorāna «Rožmalas» saimnieki piedāvās garšīgos «Rožmalu» cepumus, pīrāgus, plātsmaizi, groziņus un citus gardumus.

PUTRAS GODĒŠANA – AUZU PĀRSLAS AR MEDU

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 26)

plkst. 11 – 16 – «Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks». Ar ziežu un smēru gatavošanas noslēpumiem dalīsies zāļu sieva Zeltīte Kaviere. Tēja.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna ielā 14)

plkst. 11 – 16 – Bauskas Bērnu un jauniešu centra radošās darbnīcas, Latvijas Dabas muzeja ceļojošā izstāde «Brīnumi ziedos»

Tiekamies Drenģera veikalā ar jauno uzņēmumu «TIKS TEV un MAN», lai nobaudītu smalkmaizītes.

«Ir jāizvēlas: vai nu dzīvot, vai stāstīt!» /Ž.P.Satrs/. Zemgales stāstnieku festivāls Bauskā. Dzīvesstāsti, pasakas, teikas, anekdotes un stāsti par visu ko. Stāstniekus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Valsts meži

PUTRAS GODĒŠANA – GRŪBU PUTRA AR DĀRZEŅIEM

Strautnieku ielā skatu laukumā pie Mēmeles upes

plkst. 11 – 16 – Biedrības «Meistars Gothards» īstenotā mākslas projekta «Sarunas pie upes» atklāšana. Projekta finansētāji LR Kultūras ministrija, Zemgales NVO centrs, VKKF, ZPR, AS Latvijas Valsts meži un Bauskas novada dome.

Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātes

plkst. 11 – 14 – Krāsaino smilšu glezniņu darbnīca.

PUTRAS GODĒŠANA – UZPUTENIS

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a)

plkst. 11 – Svētbrīdis veltīts dienvidu sienas apmetuma restaurācijas darbu pabeigšanai. Pēc Svētbrīža sadraudzība un līdz pat 16.00 Dr. art. h. c. Imanta Lancmaņa videolekcija «Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā 16. – 18. gs.».

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Dzeltenās mājas pagalmā (Rīgas ielā 8)

plkst. 11 – Iepazīsti Latvijas Universitātes Bauskas filiāli!

plkst. 12 – Bauskas BJC muzikālais sveiciens «Brīnumi ziedos» un radošās darbnīcas.

plkst. 13 – Latvijas Universitātes maģistres Egijas Stapkēvičas pētījuma «Mazpilsētu vēsturisko centru dzīvināšana: Bauskas vecpilsētas piemērs» prezentācija.

IU «Novads» pagalmā (Rīgas ielā 5d)

plkst. 11 – 16 – «Sarunas par modi un skaistumu» un kafija.

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2)

plkst. 11 – 16 – Svētku apmeklētāji laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā.

Atpūtas laukumā Dambja ielā

plkst. 11 – 16 – «Aizstāvju pagalms» – Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona (Bauska) pagalmā var iepazīties ar Zemessardzes visurgājēju BV206 un izmantot to kā foto sienu, redzēt Zemessardzes lauku virtuvi darbībā, nogaršot maltīti no īpašās patriotu ēdienkartes, kā arī pārbaudīt savu veiklību nelielā stafetē, pēc kuras pievarēšanas varēs saņemt spiedogu un reprezentācijas materiālus.
PUTRAS GODĒŠANA – GRŪBU PUTRA AR ŽĀVĒTU GAĻU UN GURĶI

Sociālā dienesta pagalmā (Rūpniecības ielā 7)

plkst. 11 – 16 – Biedrības «Aspazija» čaklo rokdarbnieču un Jauniešu rehabilitācijas grupas darbu izstāde. Būs iespēja iegādāties dažādus rokdarbu izstrādājumus, rotas un citus aksesuārus.  Notiks radošas aktivitātes «Par un ap ābolu» – keramikas darbnīca, sporta atrakcija «Āboli ābelē», konkurss «Garā miza», ābolu sagatavošana ievārījumam «100 burciņas labdarībai», etiķešu zīmēšana un labo vārdu rakstīšana burciņu noformēšanai.


Veikalā “Husqvarna” (Plūdoņa ielā 28)

plkst. 11-16 – Ienāc un apskati jaunāko un svaigāko meža un dārza tehnikas klāstu!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*