Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad svin piecu gadu jubileju

Sestdien, 19. janvārī, Bauskas Kultūras centrā notiks Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze 2019”.

Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad noritēs jau piekto reizi. Tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, kā arī popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas, atklājot to daudzveidību.

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, kura par savu ieguldījumu apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Tā kā Biruta ikdienā mīļi saukta par Bigu, tad arī konkurss un tā galvenā balva, deviņus kilogramus smagā tērauda krūze, nodēvēti kā “Bigas krūze”.

Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs horeogrāfs, tautas deju ansambļa “Jaunība” mākslinieciskais vadītājs, pirmās “Bigas krūzes” ieguvējs ar Īslīces VPDK “Līdums” Arvils Noviks, horeogrāfe, profesore, Latvijas Zinātnes padomes eksperte, Deju svētku virsvadītāja Rita Spalva un horeogrāfe, dejas pedagoģe, Deju svētku virsvadītāja Marga Apsīte.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” piedalīsies 12 senioru deju kolektīvi – Lielplatones tautas nama SDK “Mārtiņš”, Svitenes kultūras nama SDK “Šurpu turpu”, Aizkraukles pagasta SDK “Aizkrauklis”, Dobeles kultūras nama SDK “Dobelnieks”, Suntažu kultūras nama SDK “Suncele”, Stopiņu novada SDK “Ulenbroks”, Baldones novada SDK “Degļi”, Ventspils kultūras centra SDK “SenKurzeme”, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra SDK “Sidrabvilnis”, Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki”, Bauskas kultūras centra SDK “SenBiguļi”, kā arī VPDK “Laipa” no Jelgavas, kas ir pērnā gada konkursa uzvarētāji.

Ieeja bez maksas.

Ziņa publicēta: 2019. gada 8. janvārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*