Danas Rodenkirhenas foto izstāde

Pērnā gada nogalē Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludināja akciju “Bibliotekāru mode”.

Akcijas mērķis ir parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā vēl aizvien valdošos stereotipus par bibliotekāru profesijas vizuālo veidolu.

Ideja par bibliotekāru modes tēmas aktualizēšanu aizgūta no Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (IFLA) ģenerālkonferences Kualalumpurā, Malaizijā. Konferences laikā tika organizēta Bibliotekāru modes sesija ar prezentācijām un bibliotekāru modes šovu.

Pirmais bibliotekāru modes šova izmēģinājums Latvijā notika 2018. gada 7. novembrī LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārā “Bibliotēkas simts gados” Penkulē.

Bauskas Centrālā bibliotēka savu dalību akcijā pieteica ar fotoizstādi “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”, kas tapa sadarbībā ar talantīgo fotogrāfi, stilisti un imidža dizaineri Danu Rodenkirhenu.

Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki tika pārvērsti par dažādiem grāmatu tēliem. Dana Rodenkirhena, rūpīgi izvēlējās 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas. Starp izvēlētajiem  grāmatu tēliem sastopami gan mazāk zināmi tēli, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, “Pelnrušķīte” un “Mērija Popinsa”. Fotogrāfe iepazina bibliotēkas darbiniekus personīgi, lai piemeklētu katram darbiniekam savu tēlu ne tikai pēc vizuālās līdzības, bet, lai tos vienotu arī kopīgas rakstura iezīmes.

Akcijas “Bibliotekāru mode” noslēgums norisinājās 2019. gada 17. aprīlī – Latvijas Bibliotēku festivāla otrajā dienā – Bibliotekāru modes un stila dienā, kurā Bauskas Centrālā bibliotēkas izstāde “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” tika izstādīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un bija apskatāma ikvienam bibliotēkas apmeklētājam.

Ikviens Bauskas novada iedzīvotājs un apmeklētājs ir aicināts klātienē aplūkot izstādi no 18. jūlija līdz pat 18. augustam Bauskas Kultūras centrā.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*