Decembra nedēļas nogalēs svētku līksmi sastopi Bauskas Rātslaukumā un citviet pilsētā

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Bauskas Kultūras centrā sabrauks ar rakstītām pasaku kamanām, decembra nedēļas nogalēs iedzīvotājus un pilsētas viesus aicinot piestāt Bauskas Rātslaukumā un citviet pilsētā. Šī gada svētku kultūras programmu veidos egles iedegšanas pasākums, trīs dažādi Ziemassvētku tirdziņi, trīs gaismas pieturpunkti pilsētvidē, multimediāla izrāde “Viens pats mājās Ziemassvētkos” un citas norises.

2. decembrī plkst. 16:00 rūķi no pasākumu aģentūras “Smaidu darbnīca” aicinās iedzīvotājus doties īstās Ziemassvētku eglītes meklēšanas ekspedīcijā, lai tās noslēgumā kopā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani iedegtu gaismas rotu pilsētas galvenās egles zaros. Pasākumā piedalīsies arī sniegavīrs Olafs un animācijas filmas “Ķepu Patruļa” varoņi – suņu meitene Skaja un suņu zēns Čeiss. No 2. decembra Bauskas Rātslaukumā tiks atklāta pasaku meža skatuve-fotostūris, kas svētku noskaņas bildēm būs pieejama līdz pat 26. decembrim.

Egles iedegšanas pasākuma dienā ap Bauskas Rātslaukumu būs noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst. 15:00 līdz plkst. 18:30 satiksmei slēgts Rīgas ielas posms no Pasta ielas līdz Kalna ielai, kā arī Pasta iela posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai.

Lai mudinātu iedzīvotājus dāvanas sarūpēt pie vietējiem ražotājiem, 10., 17. un 23. decembrī no plkst. 11:00 – 15:00 Bauskas Rātslaukumā tiks organizēti trīs dažādi Ziemassvētku tirdziņi. Šajās nedēļas nogalēs pilsētas centrālo laukumu piepildīs grauzdētu mandeļu smarža, dažāda muzikālā programma un iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās.

10. decembrī tirgus laukumā pulcēsies skaistu lietu darinātāji jeb mājražotāji un amatnieki, kuri rada tekstilpreces, lietišķās mākslas un daiļamatniecības izstrādājumus. Otrās adventes tirdziņā svētku sajūtu uzburs Rundāles multifunkcionālā centra sieviešu vokālais ansamblis “Naktsvijoles” un Bauskas Kultūras centra vokālais ansamblis “Eliksīrs”.

17. decembra tirgus būs visbagātīgākais, jo tajā piedalīsies visa veida realizējamo preču grupu ražotāji. Šajā dienā tirgus laukumā būs iespējams satikt arī Ziemassvētku vecīti un rūķus. Par Trešās adventes svētku prieku mūzikā rūpēsies vokālā studija “Pigoriņi”. 10. un 17. decembrī uz radošajām darbnīcām gaidīs lietišķās mākslas studijas “Bauska” dalībnieces, kuras piedāvās izgatavot eglīšu rotājumus un svētku kartītes, kā arī radīt kopīgu virteni.

23. decembrī tirdziņa sortimenta galvenais vadmotīvs būs dažādi gardumi un našķi, ko likt svētku galdā. Ziemas saulgriežu gaismas uzvaru pār tumsu apmeklētāji tiks aicināti svinēt kopā ar folkloras kopu “Vilcenes” un Bauskas Tautas teātra budēļiem. Noslēdzošajā svētku tirdziņā darbosies laimīšu liešanas darbnīca.

Aicinām ņemt vērā, ka tirdziņu dienās Bauskas vecpilsētas teritorijās tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. 10., 17. un 23. decembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 15:00 Rīgas iela tiks slēgta posmā no Pasta ielas līdz Kalna ielai. Taču Pasta ielas posmā no Plūdoņa ielas līdz Kalna ielai satiksme būs slēgta no plkst. 07:00 līdz plkst. 15:00. Tāpat šajos datumus no plkst. 07:00 līdz plkst. 15:00 būs slēgta arī autostāvvieta pie Bauskas rātsnama.

10. decembrī plkst. 16:00 viens no grupas “The Sound Poets” akustiskās koncertsērijas “Pie vienas uguns” pieturpunktiem būs Bauskas Kultūras centrs. Biļetes uz koncertu pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

No 18. decembra trīs vietās Bauskā pakāpeniski iemirdzēsies pilsētvides gaismas objekti. 18. decembrī spožāk iemirdzēsies Bauskas Rātsnams, 19. decembrī tiks iedegta gaismas instalācija pie Bauskas novada domes ēkas (Uzvaras iela 1), bet 20. decembrī darbību uzsāks objekts zaļajā laukumā pie Pasta ēkas (Slimnīcas iela 9A). Gaismas objektus pilsētvidē būs iespējams apskatīt līdz 1. janvārim.

Iedzīvotāju ievērībai informējam, ka, ņemot vērā lietainos un dubļainos laikapstākļus, patīkamākai svētku baudīšanai gaismas objekti no Pasta ēkas zaļā laukuma, pārcelti uz Bauskas Rātslaukumu. Taču adventes vainaga gaismas objekts pie Bauskas novada domes pēc Ziemassvētkiem tiks nomainīts uz tematisku noformējumu Jaunajam gadam.

29. decembrī plkst. 19:00 Bauskas Kultūras centrā viesosies mūsdienīga un multimediāla izrāde “Viens pats mājās Ziemassvētkos”. Izrāde vēsta par Matīsu, kurš kopā ar saviem šķirtajiem vecākiem apmeklē Ziemas saulgriežu pasākumu Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. Pasākumam beidzoties, Matīsa mamma domā, ka dēls paliks pie tēva, savukārt tētis ir pārliecināts, ka Matīss ir pie mammas. Tā nu Matīss paliek viens, ieslēgts spokainā muzejā, kur sastopas ar ļaundariem. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

31. decembrī plkst. 23:30 pulcēsimies Bauskas Rātslaukumā, lai kopīgi sagaidītu Jauno gadu. Mirkli pirms 2024. gada iestāšanās ar gadu mijas performanci uzstāsies ģitāras virtuozs Mārcis Auziņš. Pēc pusnakts uz skatuves kāps dziedātājs Normunds Rutulis un Rīgas Slavenais orķestris (Anrijs Grinbergs – bungas, piebalss; Māris Ozols – taustiņinstrumenti; Uldis Beitiņš – ģitāra; Roberts Rasa – bass un piebalss).

Lai sniegots un pasakainiem brīnumiem piepildīts decembris!

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Ziņa publicēta 2023. gada 23. novembrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*