Dejā un dziesmā saule – priecīgi pavadīti Bauskas novada svētki

Ar saukli “Spīdēj’ saules vainadziņš deviņiem stariņiem” 26. maijā Vecsaules pagastā pie Jaunsaules skolas saulaini un muzikāli pavadīti Bauskas novada svētki.

Svētkus ieskandināja folkloras kopa “Vecsaule”, un sanākušos sveica pasākuma vadītāji – Vecsaules pamatskolas skolnieks Aldis Lypnyks ar skolotāju Agru Ķēniņu. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks uzrunā akcentēja, ka novada svētku nosaukums izvēlēts zīmīgs, jo saule un zemes spēks dod enerģiju ne tikai zemniekiem, bet gan ikvienam iedzīvotājam. Tas bija jaušams arī svētku norises laikā – sanākušos sildīja saule un sniedza enerģiju iesaistīties dažādajās svētku norisēs.

Pēc priekšsēdētāja uzrunas Vecsaules amatierteātra aktieri atklāja rakstnieka Jāņa Sarmas redzējumu par Vecsauli 19. gs. beigās no stāsta par vecsauliešiem un lambārtiešiem. Amatiermākslas koncertprogrammā Bauskas novada kolektīvi izdejoja un izdziedāja daļu no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku programmas, pēcāk uzstājās Aija Andrejeva un Igo Fomins, kā arī ar satīriski izklaidējošu muzikālu programmu apmeklētājus priecēja Valmieras drāmas teātra grupa “Žerāri”.

Līdztekus minētajām norisēm novada svētku apmeklētāji varēja piedalīties biedrības “Prāta laiks” dambretes turnīros, kā arī iesaistīties dažādās interesantās nodarbēs. Uz mazās skatuves muzicēja X-faktora dalībnieks Roberts Eihe, ar gaumīga humora pilnu programmu apmeklētājus izklaidēja iluzionisti Edžus un Ieva, aizraujošu priekšnesumu demonstrēja jauniešu ritma grupa “Radiridirī” no Limbažu novada, uzstājās vokāli instrumentālā grupa “Bekars” un saksofona kvartets “N[ex]t move”.

Oficiālajās svētku uzrunās tika sveikti 12 konkursa “Mēs savam novadam” ideju autori, kuri īstenojuši dažādas novada attīstībai un sakoptībai nozīmīgus projektus, kas variē no iedzīvotāju fizisko aktivitāšu veicināšanas, līdz inteliģencei, jauniešu iesaistei un jaunu objektu izveidei. Zviedrijas delegācijas pārstāvis Ole Gilens, Hedemoras priekšsēdētājs, pateicās par novada iedzīvotāju viesmīlību un pašvaldību sadarbību: “Mums ir daudz ko vienam no otra mācīties, kopā esam daudz strādājuši un ceru, ka arī turpmāk Bauskas un Hedemoras starpā būs patīkama sadarbība.”

Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska priecājās, ka Latvijas simtgadi izdevies ieskandināt arī Vecsaules pagastā pasakainā laikā, brīnišķīgā vietā un ar daudz viesiem, bez kuriem svētkiem nebūtu vērtības.

Svētku noslēgumā uzstājās pūtēju orķestris “Bauska” un Bauskas novada svētki izskanēja ballē kopā ar grupu “Dakota”.

“Priecēja, ka bija daudz apmeklētāju, labs laiks un interesantas mākslinieku uzstāšanās. Neskatoties uz dažādiem sīkumiem un atgadījumiem, manuprāt, viss ir izdevies veiksmīgi,” stāsta svētku rīkotāja, Vecsaules pagasta kultūras pasākumu organizatore Rasma Maldute.

Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš aizvadītos novada svētkus vērtē atzinīgi: “Novērtējam Vecsaules pagasta pārvaldes darbu, jo bez lielas pieredzes šādu apjomīgu pasākumu organizēšanā pirmajā reizē vecsaulieši tikuši galā veiksmīgi, uzņemot tik daudz cilvēkus un izveidojot interesantu, kvalitatīvu programmu visām paaudzēm. Raugoties nākotnē, šī vieta ir ļoti perspektīva dažādu pasākumu norisei.”

Atzīmējot Bauskas pilsētas 410 gadu jubileju, nākamgad novada svētki tiks rīkoti Bauskā, un tos organizēs Bauskas Kultūras centrs. Jānis Dūmiņš atklāj ieceri svētkus svinēt saulgriežu laikā: “Tā kā Bauskai nākamgad ir nozīmīga jubileja, tad arī svētkiem jābūt vērienīgiem. Vēlamies, lai svētkos piedalās viss Bauskas novads un ir novadnieku gājiens, kurā piedalās ne tikai amatiermākslas kolektīvi, bet arī visi Bauskas novada iedzīvotāji. Svētkus vēlamies radīt plašus, atzīmējot gan Bauskas 410 gadus, gan saulgriežu laiku novadā.”

Rasma Maldute nākamā gada novada svētku rīkotājiem vēl izturību: “Svētkos jāiegulda liels darbs, tāpēc izturība viennozīmīgi ir nepieciešama. Tāpat novēlu arī labu un saulainu laiku, bet tas gan vairs nav no mums pašiem vai mūsu ieguldītā darba atkarīgs.”

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*