Grenctālē notiks Bauskas deju apriņķa kolektīvu koncerts

Grenctāles kultūras namā 29. martā plkst. 18.00 notiks Bauskas deju apriņķa XVI Deju svētku koprepertuāra koncerts “Dejosim no visas sirds!”.

Koprepertuāra koncertā “Dejosim no visas sirds!” uzstāsies visi Bauskas deju apriņķa bērnu, jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Rundāles, Iecavas, Vecumnieku un Bauskas novadiem, izpildot daļu no šī gada Deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” programmas.

Ieva Struka, deju lieluzveduma “Māras zeme” libreta autore un uzveduma līdzautore, raksta: “Ja mēs domājam par Latviju kā par 100 gadus vecu zemi, tad mēs esam jauna valsts, bet ja mēs apzināmies un saprotam, ka mūsu tautas saknes rodamas daudzu gadsimtu garumā, mēs varam celt nācijas pašapziņu un lepoties ar savām tautas mākslas tradīcijām un bagāto vēsturi. Tādēļ uzvedums veidots kā nācijas izveides “rekonstrukcija” – caur kustību un tautas dejas soli, caur laukumā zīmēto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu, krāsu tiek parādīts, cik sena tauta esam.”

“Dejosim no visas sirds!” paredzēts divās daļās – no plkst. 18.00-20.00 un no 20.20 līdz 22.30. Starp koncerta daļām izlozē tiks noskaidrota secība kādā kolektīvi dejos noslēguma skatē 28. aprīlī Īslīces kultūras namā.

Koncertu vēros trīs deju eksperti – Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne, Pierīgas deju apriņķa virsvadītājs Gints Baumanis un Jelgavas skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja Alda Skrastiņa.

Aicinām Bauskas novada iedzīvotājus 29. martā doties uz Grenctāles kultūras namu, lai ieskatītos šī gada Deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” programmā un klātienē baudītu Bauskas apriņķa kolektīvu dejas prieku.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*