Dejotāji sesto reizi sacentīsies par tērauda “Bigas krūzi” Bauskā

Sestdien, 18. janvārī, Bauskā notiks deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze”, kad latviešu tautas deju dejotāji īpašā programmā mērosies meistarībā, lai noskaidrotu, kurš šogad iegūs konkursa deviņus kilogramus smago ceļojošo balvu.

“Bigas krūzes” programma paredz, ka konkursa dalībnieki dejo pa trim dejām, turklāt viena deja ir no tā dēvētā latviešu tautas dejas Zelta fonda – iestudēta ne vēlāk kā līdz pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidum. Divas atlikušās dejas ir kolektīvu pašu brīvi izvēlētas. Taču tieši Zelta fonda deja ir tā, kas piešķir šim pasākumam tā īpašo garu, izceļot seno deju pūra pērles un atklājot to daudzveidību.

Šogad konkursā piedalīsies septiņi vidējās paaudzes deju kolektīvi (VPDK) – Bauskas Kultūras centra “Biguļi”, Ceraukstes pagasta “Dzirnavnieki”, Lielvircavas kultūras nama deju kolektīvs “Laimes Pali”, Saldus novada deju kopa “Bandava”, “Upe” no Tīnūžiem, Svētes pagasta VPDK “Svēte”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa”, kā arī “Sidrabi” no Rīgas.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija – horeogrāfes un vairākkārtējas Deju svētku virsvadītājas Rita Spalva un Marga Apsīte, kā arī horeogrāfs un Dobeles novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītājs Arvils Noviks. Pagājušā gada laureāts – senioru deju kolektīvs “SenBiguļi” – arī piedalīsies un konkursā dejos trīs dejas, taču netiks vērtēts.

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi sauca par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota jo pamatīga, kāda raksturā bija pati Biga.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” pamīšus piedalās gan vidējās paaudzes, gan senioru deju kolektīvi. Tā kā 2019.gadā konkursanti bija senioru deju kolektīvi, šogad dalībnieki pārstāv vidējo paaudzi.

Iepriekšējo konkursu “Bigas krūze” uzvarētāji:

  • 2015. gadā – Īslīces VPDK “Līdums”, vadītājs Arvils Noviks;
  • 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte;
  • 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK “Gatve – otrā iespēja”, vadītāja Gunta Raipala;
  • 2018. gadā – Jelgavas kultūras nama VPDK “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda;
  • 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*