Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Pērn Dzintaru koncertzālē savu pirmirzrādi piedzīvoja visu laiku leģendārākās latviešu lugas “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas jauniestudējums un jau šī 2023. gada jūnijā iestudējumu būs iespēja baudīt vairākās nozīmīgās Latvijas brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. 16. jūnijā plkst. 19:00 izrādi-Līgo svētku priekšvēstnesi būs iespējams noskatīties arī Bauskas Pilskalna parka estrādē.

“Parēķiniet paši – 120 gadi ir kā minimums 6 paaudzes, kuras ir uzaugušas ar “Skroderdienām”. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. “Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt – dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka “Skroderdienas” var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu – tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.”

Biļetes cenas – 12, 15, 18 un 20 eiro. Biļetes jau šobrīd iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs: ŠEIT

Pasākumu organizē: Latvijas kultūras attīstības biedrība

Related upcoming events

 • 2024-03-03 16:00 - 2024-03-03 17:00
  Pasaules smieklīgākie klauni atgriežas pie bērniem! Ar savu gaisa kuģi Bauskas Kultūras centrā tie nosēdīsies 3. martā plkst. 16:00.

  “Jūs gaida fantastisks šovs par to, kā izbraukt cauri galaktikai ar stopiem! Šeit visi bērni nebūs tikai skatītāji – tie būs kosmosa kuģa U-TA-TA pasažieri! Un dažiem pat paveiksies kļūt par NLO vadītāju! Un neticēsiet, bet jūs pat varat ceļot starp zvaigznēm ar putekļu sūcēju!” sola izrādes radošā komanda.

  Klauni aicina: “Ja uz pasākumu ņemsiet līdzi zīmējumu, kur attēloti klauni kosmosā, dāvanas saņemsiet vēl pirms izrādes programmas sākuma.” Pēc pasākuma aicināsim visus bērnus bez maksas nofotografēties ar izrādes varoņiem.

  Biļetes cena – 12 un 15 eiro. Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Bērni līdz 3 gadu vecumam, neaizņemot papildus sēdvietu, kopā ar vecākiem ieeja bez maksas jebšu biļete jāiegādājas tikai pieaugušajam.

  Pasākumu organizē: SIA Tigris Events

 • 2024-03-12 19:00 - 2024-03-12 21:20
  12. martā plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā gaidāma Valmieras teātra viesizrāde “Vēlā mīla” Māras Ķimeles režijā.

  Lugas “Vēlā mīla” centrā ir Ludmila, sieviete, kura neprot dzīvot tikai sev. Viņas lielākā laime ir dzīvot citiem cilvēkiem. Visu savu jaunību viņa ir nodzīvojusi bez mīlestības, pat atteikdamās no sapņa būt mīlētai. Viņa nav precējusies, viņai nav bērnu, un viņas vienīgā ģimene ir viņas tēvs – slavens un cienījams advokāts, kurš nelietīgas nodevības dēļ ir bankrotējis.

  Kad viens jokojoties izteikts mājiens no jaunā advokāta Nikolaja pamodina Ludmilas apslāpētās ilgas pēc otra cilvēka, viņa ir gatava upurēties, nerēķinoties ar iznākumu un no tā izrietošajām sekām. Ludmilas cilvēkmīlestībā balstītā pārliecība iet līdz galam un panākt savu, tāpat, kā viņa pati, ir nesalaužama: “Mīlestība man ir viss, mīlestība ir manas tiesības.”

  Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks, muzikālais noformējums Jānis Everss, no krievu valodas tulkojis Uģis Segliņš.

  Lomās: Māra Mennika, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Baiba Valante, Aigars Vilims.

  Biļetes var iegādāties Bauskas Kultūras centra kasē vai jebkurā citā “Biļešu Paradīze” kasē un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: Valmieras Drāmas teātris

 • 2024-03-21 19:00 - 2024-03-21 21:00
  14. februārī 60. dzimšanas dienu svinēs populārais un skatītāju mīlētais aktieris Ģirts Ķesteris. Šo faktu mākslinieks atzīmēs ar īpaši viņam rakstītu dramaturģes Aivas Birbeles lugas “Vīrietis, kurš gaida” iestudējumu, kura režisors ir Gundars Silakaktiņš. Ģirta Ķestera jubilejas izrāde Bauskas Kultūras centrā būs skatāma 21. martā plkst. 19:00.

  Aktiera jubilejas izrāde ir jautrs un aizkustinošs stāsts par vīrieti, kuram gadās piedzīvojums, kurš liek pārvērtēt savu dzīvi. Parevidēt dzīves “skapi”, lai pielaikotu, kurš kostīmiņš vēl der, bet kurš jau ir par mazu. Tas ir laiks pārvērtēt savas bijušās, esošās un nākotnes attiecības. Tas varētu būt arī stāsts par aktieri Ģirtu Ķesteri. Bet varbūt arī nē. Varbūt tas ir uzdevums skatītājiem – uzminēt, kura epizode stāstā ir ņemta no aktiera dzīves, bet kas ir piedomāts. Varbūt tas ir stāsts par mums visiem, nonākot negaidītā situācijā? Bet tas noteikti ir stāsts par attiecībām – par vēlmi mīlēt un tikt mīlētam! Izrādēs uz skatuves Ģirtam Ķesterim pievienosies viņa skatuves kolēģes Lelde Dreimane vai Ērika Eglija-Grāvele.

  Izrādes radošā komanda: scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, horeogrāfe – Inga Krasovska, mūzikas režisore – Zane Dombrovska, video mākslinieks – Jēkabs Vilkārsis.

  Biļetes uz Ģirta Ķestera jubilejas izrādēm var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: SIA “Art Management Group”

 • 2024-04-06 12:00 - 2024-04-06 13:30
  Latvijā labi zināmais bērnu draugs Doktors Haštags dodas savā pirmajā tūrē pa Latviju, lai demonstrētu aizraujošos eksperimentus ar sauso ledu, uguni un slāpekli, kurus Bauskas Kultūras centrā būs iespējams pieredzēt 6. aprīlī plkst. 12:00. Pasākuma laikā bērniem būs iespēja ne tikai vērot eksperimentus, bet arī iesaistīties tajos!

  Šovā Doktors Haštags daudz jokosies un smīdinās pasākuma apmeklētājus, kā arī dalīsies ar vērtīgām zināšanām no grāmatām “Čerkovska pasakas” un “Doktors Haštags un Prāta kontroles gadžets”, tādā veidā iedrošinot bērnus un vecākus, ka lasīt grāmatas ir “STILĪGI”. Doktora Haštaga misija ir iedvesmot bērnus sapņot lielus sapņus un ticēt tam, ka savus sapņus ir iespējams arī piepildīt. Pasākuma beigās Doktors Haštags pagatavos arī savu iecienīto saldējumu, ar ko uzcienās sanākušos bērnus.

  Doktora Haštaga lomas atveidotājs: Rihards Čerkovskis
  Pasākuma ilgums: 1,5 h
  Ieteicamais vecums: 6+

  Biļetes uz pasākumu iespējams iegātāties tikai tiešsaistē – tirdzniecības platformā www.bezrindas.lv: ŠEIT
  Biļete jāiegādājas katram skatītājam neatkarīgi no vecuma. Zāle būs iekārtota tā, ka tuvāk skatuvei sēdēs bērni, bet vecāki varēs sēdēt aiz bērnu rindām.

  Pasākumā būs iespējams iegādāties Riharda Čerkovska grāmatas. Grāmata “Čerkovska pasakas” maksās 12.00 EUR, bet “Doktors Haštags un Prāta kontroles gadžets” 15.00 EUR.

  Pasākumu organizē: SIA “Kosmiskais Prāts”

 • 2024-04-14 12:00 - 2024-04-14 13:00
  14. aprīlī plkst. 12:00 uz košu saldumu ballīti ar jautrām dziesmām, dejām un gardām bonbongām aicina muzikālā uzdevuma ģimenēm “Zobu fejas ballīte” varoņi. Īpašais izrādes viesis – aktrise Vita Baļčunaite.

  Zaķēns Toms un vāverīte Kuplastīte mielojas ar zemeņu konfektēm, bet tad pēkšņi izdzird ruksīša Rokko saucienus un lielo “AUČ”! Kas gan atgadījies Rokko? Šķiet, ka sivēnam ir sācis sāpēt zobiņš, ko nu? Brīnumainā Zobu feja dodas palīgā, lai kopā ar draugiem izzinātu visu par zobiņiem – gan tiem, kas ir piena, gan tiem, kas krokodilam mutē.

  “Būs jestri un saturīgi – atceries, smaids ir laime, kuru atradīsi paša deguna galā! Nāc uz lustīgu ballīti un uzzini vērtīgos zobiņu noslēpumus! Tiekamies jau drīz!” aicina izrādes varoņi.

  Mērķauditorija: 2-10 gadus veci bērni jeb pirmskolas izglītības iestāžu un 1. līdz 4. klašu audzēkņi.

  Biļešu cena – 9, 10, 12 un 15 eiro. Biļetes uz izrādi jau iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: SIA Jogitas Pasākumi