Deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze 2023”

2023-01-14 16:00 - 21:00
Pēc divu gadu pārtraukuma 14. janvārī no plkst. 16:00 senioru deju kolektīvi no Bauskas un Jelgavas novada pulcēsies Bauskas Kultūras centrā, lai jau septīto reizi sacenstos par konkursa – sadejošanas “Bigas krūze” ceļojošo balvu – gandrīz deviņus kilogramus smago tērauda krūzi.

Šogad konkursā piedalīsies septiņi senioru deju kolektīvi (SDK) no Bauskas un Jelgavas novada – Svitenes tautas nama SDK “Šurpu turpu” (vadītāja Aiga Vangale), Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki” (vadītāja Mārīte Skrinda), Lielplatones pagasta SDK “Mārtiņš” (vadītāja Lāsma Ivanova), Vecumnieku tautas nama SDK “Ozols” (vadītāja Agita Seglicka), Iecavas kultūras nama SDK “Iecavnieks” (vadītāja Inga Paškevica), SDK “SenValle” no Vecumniekiem (vadītāja Astrīda Celmiņa) un Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte). Pasākumā ar trīs dejām piedalīsies arī 2020. gada konkursa laureāti – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa” dejotāji (vadītāja Mārīte Skrinda), taču viņu uzstāšanās netiks vērtēta.

Sadancis “Bigas krūze” aizsākts 2015. gadā, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi dēvēja par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota pamatīga, jo tāda savā raksturā bijusi arī pati Biga.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.