Ditas Lūriņas un Zanes Dombrovskas koncerts “MIRDZOT ROKASSPRĀDZĒM”

13. martā plkst. 16:00 Bauskas Kultūras centrā uz muzikālu satikšanos “Mirdzot rokassprādzēm” gaidīs aktrise un dziedātāja Zane Dombrovska un teātra cilvēks mūzikā Dita Lūriņa. Sievišķības vīrišķais līdzsvars un arī taustiņi tiks nodoti Džuliana (Jānis Zvirgzdiņš) ziņā.

Koncerts pavasarīgās un sievišķīgās noskaņās, jo pavasara domās un sajūtās nekad nav gana un sievišķības nekad nevar būt par daudz. Satiksimies noskaņu pilnās dziesmās, slēgsim sirdis un ausis ar dzejas atslēgām, ceļosim latviešu mūzikā, brīvi un plaši savienojot vienā programmā J. Kulakova, K. Lāča, Im. Kalniņa, J. Lūsēna un arī Zanes Dombrovskas daiļradi. Mirdzot rokassprādzēm, sasiesim Knuta Skujenieka klusās ilgas ar Austras Skujiņas smeldzošo bravūru, Imanta Ziedoņa filozofiju ar ēverģēlību, kas ieslēpta tikšanās mirklī šī gada martā.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē.

Ieeja pasākumā tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Lai pārbaudītu sertifikāta atbilstību, pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments. Koncerta laikā visiem klausītājiem jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 repirators.

Related upcoming events

 • 2024-05-28 19:00 - 2024-05-28 20:00
  28. maijā plkst. 19:00, atzīmējot Viļa dienu un ieskandinot Bauskas novada svētkus “Zem zelta ozola zariem”, Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa izskanēs Latvijas Nacionālā teātra aktiera Raimonda Celma un komponista Matīsa Žilinska koncertprogramma “Tālie krasti”. Tā radīta, iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas, un veltīta dzejnieka 150. dzimšanas dienai.

  2024. gads Bauskas novadā tiek aizvadīts mūsu izcilā novadnieka, dzejnieka Viļa Plūdoņa zīmē. Dzejnieka jubilejas gads tiek atzīmēts ar plašu kultūras un izglītības programmu. Viļa dienas koncertā Saules dārzā satiksies divi šarmanti un harizmātiski mākslinieki, kuri jutekliskā gaisotnē izdzīvos stāstus par mīlestību, dabu, draudzību, bohēmisko pirmskara Latvijas radošo personību dzīves kāri un baudu. Balss, dzeja, dziesma, klavierspēle, tēlaina improvizācija ļaus uz brīdi nonākt kādā 1934. gada Vecrīgas dūmakām apvītā kafejnīcā pēc pusnakts.

  Matīss Žilinskis ir mūziķis jau ceturtajā paaudzē – talantīgs pianists, komponists, aranžētājs, šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un viņa talantu atzinīgi novērtējis pat maestro Raimonds Pauls. Šī ir viņa debija tik liela mēroga koncertprogrammas īstenošanā gan kā pianistam, gan kā komponistam. Matīsa radīto mūziku un Viļa Plūdoņa dzeju uz skatuves izdzīvos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Raimonds ir piedalījies tādās filmās kā “Dvēseļu putenis”, “Ar putām uz lūpām”, “Jumprava. Lielais notikums” un citās, kā arī dažādos mūziklos (“Kaupēn, mans mīļais” un citos), un šobrīd aktīvi darbojas Nacionālajā teātrī kā štata aktieris.

  Koncerta apmeklējums ir bez maksas.

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.