Jauktā kora “Mežotne” dzimšanas dienas koncerts “Aizgājušie gadi neaiziet”

2. martā plkst. 18:00 Bauskas Kultūras centrā notiks jauktā kora “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus) dzimšanas dienas koncerts “Aizgājušie gadi neaiziet” (Ojārs Vācietis). Koncerta pirmajā daļā izskanēs latviešu komponistu a capella kora dziesmas, bet otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki” (vadītājs Paulis Straume).

“Ojāra Vācieša trāpīgajā dzejrindā mīt doma, kas mūsu koncertam ir ļoti būtiska. Aizgājušais laiks kora dzīvē tā vienkārši nepazūd. Kamēr to atceramies, pieminam un ceļam godā, tas ir tepat līdzās. Tās ir dzīvās atmiņas par notikumiem un par cilvēkiem, kuri aizsākuši, radījuši, kuri ilgstoši saudzējuši un kopuši vai kādu neilgu laiku bijuši klāt un muzicējuši korim svarīgos brīžos. Tagad mēs, saistīti ar šo aizgājušo laiku, turpinām radīt,” stāsta jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Viņa atklāj, ka tālab arī koncerta repertuārs veidots neierasti: “Koncerta pirmā daļa virknēta no latviešu komponistu a cappella kora dziesmām, kuras esam dziedājuši sevišķi atbildīgos, skaistos brīžos un kurām sirdssajūtas pietuvinājušās ciešāk vēl no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem līdz šodienai. Lielākajam, jaunākajam kora dziedātāju pulkam daudz dziesmu jāapgūst no jauna, senākajiem jāatkārto piemirstais. Tāpēc reizēm smagāk, bet biežāk, skaisti izbaudot, ejam šo sajūtu, ieceru un iespēju salāgošanas ceļu.”

Koncerta otrajā daļā korim pievienosies muzikālā apvienība “Labi cilvēki”, ar kuru jauktais koris “Mežotne” pirmo reizi dziesmā vienojās Latvijas simtgadei veltītā koncertā Bauskas Rātslaukumā. “Esam gandarīti par atkaltikšanos mūzikā ar lieliskajiem mūziķiem no muzikālās apvienības “Labi cilvēki”, ar kuriem, kopā muzicējot, aizvadīsim koncerta otro daļu. Tajā lielākoties skanēs latviešu un pasaules populārās mūzikas skaņdarbi. Kaut arī koncerta abas daļas nebūs nogurdinoši garas, starp tām esam iecerējuši starpbrīdi, kura laikā visiem koncerta apmeklētājiem tiecamies sagādāt nelielu pārsteigumu.”

Ieeja koncertā bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Related upcoming events

 • 2024-04-28 16:00 - 2024-04-28 18:00
  28. aprīlī plkst. 16:00 grupa “Menuets” savus klausītājus ielūdz uz 55 gadu jubilejas koncertu Bauskas Kultūras centrā.

  Grupa “Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” ir vecākā joprojām koncertējošā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā, nu “Menuets” svin savus zelta 55 saviļnojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

  Jubilejas koncertprogrammā skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Dzeguzes balss”, “Balāde par Johanu”, “Dziesma, ar ko tu sācies”, “Četri balti krekli” un “Viņi dejoja vienu vasaru”, gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

  Grupā “Menuets” joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

  Koncerta biļetes iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: SIA “Art Management Group”

 • 2024-05-04 19:00 - 2024-05-04 21:00
  4. maijā plkst. 19:00 Bauskas Rātslaukumā notiks latviešu mūzikas leģendas, grupas “Turaidas Roze” brīvdabas koncerts. Svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, grupa skatītājiem dāvās skaistākās komponista Imanta Kalniņa dziesmas. Sanākušos svētku dienā priecēs arī tautas deju kolektīvs “Madara”, ar kuru kopā dejos dziedātāja Olga Rajecka.

  “Šķiet, katram ir sava dungojamā dziesmiņa, kas mainās atkarībā no garastāvokļa vai situācijas, kad ar dziesmas vārdiem var izteikties precīzāk un tiešāk. Imanta Kalniņa dziesmām gan nav tās vieglāk dungojamās vai svilpojamās melodijas, tomēr tās vieno paaudzes, un dziesmas dzied vecvecāki, klausās jaunieši. Visas Imanta Kalniņa dziesmas ir ļoti skaistas un īpašas, tāpēc šim koncertam esam izvēlējušies gan dziesmas ar brīnišķīgajiem Vika tekstiem, gan citas “Turaidas Rozes” populārākās kompozīcijas – “Trubadūrs”, “Apvij rokas”, “Vējš un liepa”, “Kas jūs esat”,” stāsta Olga Rajecka. “Pirmatskaņojumu nebūs, lai gan būs arī kāda mazāk dzirdēta dziesma, kas daudziem var būt atklājums.”

  Koncerta apmeklējums ir bez maksas.

  Vēršam uzmanību, ka pasākuma dienā, 4. maijā, no plkst. 10:00 līdz plkst. 22:00 Bauskas Rātslaukuma teritorijā noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst. 10:00 Pasta iela slēgta posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai. No plkst. 15:00 Rīgas iela slēgta posmā no Pasta ielas līdz Kalna ielai. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.