ATCELTS – Siguldas Tautas teātra viesizrāde “Tā, lai var redzēt ceļu”

2023-01-29 15:00 - 17:00
29. janvārī plkst. 15:00 ar Leldes Stumbres lugas “Tā, lai var redzēt ceļu” (režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece) iestudējumu Bauskas Kultūras centrā viesosies Siguldas Tautas teātris.

Lelde Stumbre mūs uzrunā ar vēlējumu “Tā, lai var redzēt ceļu”. Kas raisa šādu vēlēšanos? Mēs, Siguldas Tautas teātra radošais kolektīvs, esam meklējuši atbildes uz šo un daudziem citiem jautājumiem.

Stāsta centrā ir divi cilvēki – 50 gadīgais Gustavs, kurš, neatvadoties, neko nepaskaidrojot, atstāj ģimeni, savu brīnišķīgo māju un dodas projām, kur deguns rāda. Ir 23 gadīgā Līna, kura tieši tāpat, bez atsveicināšanās, pamet savu ģimeni un studijas Universitātē. Gustavs: “Labākais šķiršanās veids ir vienkārši pazust un izturēties tā, it kā tevis nekad nebūtu bijis.” Abus vada vēlēšānās būt brīviem kā putniem, neatkarīgiem, jo ceļu ir vesels lērums, atliek tikai izvēlēties.

Iestudējumā Siguldas Tautas teātra aktieri vēlas izprast šo abu cilvēku domāšanu, rīcību, piepildot savas personiskās, egoistiskās vēlmes, bet atstājot aiz sevis tuvākos neziņas un izmisuma tumsā. Stāstā kā izeja, kā risinājums ir ceļš, kur aiz katra līkuma slēpjas kāds pārsteigums un piedzīvojums. Bet kur paliek ceļš, lai sevī modinātu vajadzību ieklausīties, saprast savus tuvākos un daudzmaz sakārtotu savstarpējās attiecības pirms doties, kur deguns rāda?

Iestudējuma radošā komanda
 • Režisore: Ārija Liepiņa – Stūrniece
 • Māksliniece: Dārta Grīsle
 • Kustību konsultante: Madara Luīze Muzikante
 • Muzikālais noformējums: Kristaps Kiršteins
 • Šansonetes autore: Ilona Dzērve – Tālute
Lomās
 • Gustavs – Gatis Dzērve – Tāluts
 • Līna – Asnāte Neimane
 • Gustava dēls Jānis – Oto Kregzde
 • Līnas tante Brigita – Īrisa Rozīte
 • Saimniece – Ligita Zilgalve

Ieeja bez maksas

Related upcoming events

 • 2023-03-07 18:00 - 2023-03-07 19:00
  7. martā plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centrā notiks muzikāls uzvedums ģimenēm “Sapņu lēciens”, kurā “Ķepu patruļa” jautrie suņi aicinās un iedvesmos ikvienu skatītāju paveikt labus darbus.

  Vai arī Tev kādreiz ir bijis kāds lielāks vai mazāks sapnis? Mazajai Annai viens tāds īpašs sapnītis ir, ko viņa izsapņo katru nakti – satikt “Ķepu patruļas” jautros suņukus! Viņi dara labos darbus… bet Annai patīk darīt blēņas un kādreiz arī kāds niķis izsprūk laukā, ko nu? Vai viņai šis sapnis piepildīsies – satikt izpalīdzīgos suņukus? Un varbūt neviens vien labais darbiņš tiks paveikts kopā – roku rokā! Nāc un uzzini, vai viņai tas izdosies!

  Biļešu cenas – 9, 10 un 12 EUR. Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: www.jogitaspasakumi.lv

 • 2023-03-09 19:00 - 2023-03-09 21:00
  9. martā plkst. 18:00 Bauskas Kultūras centrā viesosies Liepājas teātris, piedāvājot skatītājiem noskatīties izrādi “Vilki” Toma Treiņa režijā. Lugu īpaši Liepājas teātrim sarakstījusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, kura par darbu tika nominēta arī “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada jaundarbs dramaturģijā”.

  “Vilki” ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības, skarot arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Stāstā spilgti atklājas, ka iekšējās bailes mīt arī pat ļoti vīrišķīgos varoņos, un reizēm tieši šīs bailes un izmisīgā vēlme dzīvot labāk traucē ieraudzīt patieso situāciju.

  Teātrī gadījumi, kad luga tapusi, iedvesmojoties no aktieriem, nemaz nav tik bieži, bet šis ir šāds gadījums, jo tieši šie 3 paaudžu aktieri, kuri piedalīsies izrādē – Edgars Pujāts, Sandis Pēcis un Artūrs Irbe – kalpojuši par iedvesmas avotu dramaturģei, strādājot pie lugas. Izrādei tapat palīdzējis arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava un gaismu mākslinieks Klāvs Gūtmanis.

  Biļetes cena – 15, 20 un 22 eiro. Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski: ŠEIT

  Plašāk par izrādi lasi: ŠEIT

  Pasākumu organizē: SIA LIEPĀJAS TEĀTRIS

 • 2023-04-23 15:00 - 2023-04-23 17:00
  23. aprīlī plkst. 15.00 Bauskas Kultūras centrā Andris Baltacis aicina uz savu monoizrādi “Muzikants ir cilvēks”.

  “Vairāk nekā trīs gadu desmitus, muzicējot un piedaloties ļaužu godos un svinībās, piedzīvoti dažādi notikumi ļoti plašā emociju amplitūdā – no kuriozām situācijām līdz smeldzīgai asarai. Ar laiku tie folklorizējas, bagātinās ar izskaistinājumiem un pārtop teju par anekdotēm. Šie stāsti ir pelnījuši būt apkopoti, lai nenonāktu zudībā un dotu iespēju paraudzīties uz muzikantiem kā cilvēkiem – radošiem, muzikāliem un sirsnīgiem,” atklāj monoizrādes idejas autors un izpildītājs Andris Baltacis.

  Izrādē apkopoti stāsti iz muzikantu dzīves un viņu ikdienas gaitām visos Latvijas novados. Paraudzīsimies uz to kopā un tiksimies izrādēs visā Latvijā!

  Biļetes uz monoizrādi iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Par pasākumu: izpildītājs un scenārija līdzautors – Andris Baltacis; režisors un scenārija autors – Ivars Lūsis; Ilgums – 1 stunda 20 minūtes

  Pasākumu organizē: SIA “WE entertain”

 • 2023-06-16 19:00 - 2023-06-16 21:00
  Pērn Dzintaru koncertzālē savu pirmirzrādi piedzīvoja visu laiku leģendārākās latviešu lugas “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas jauniestudējums un jau šī 2023. gada jūnijā iestudējumu būs iespēja baudīt vairākās nozīmīgās Latvijas brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. 16. jūnijā plkst. 19:00 izrādi-Līgo svētku priekšvēstnesi būs iespējams noskatīties arī Bauskas Pilskalna parka estrādē.

  “Parēķiniet paši – 120 gadi ir kā minimums 6 paaudzes, kuras ir uzaugušas ar “Skroderdienām”. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. “Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt – dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka “Skroderdienas” var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu – tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.”

  Biļetes cenas – 12, 15, 18 un 20 eiro. Biļetes jau šobrīd iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs: ŠEIT

  Pasākumu organizē: Latvijas kultūras attīstības biedrība