ATCELTS – Siguldas Tautas teātra viesizrāde “Tā, lai var redzēt ceļu”

2023-01-29 15:00 - 17:00
29. janvārī plkst. 15:00 ar Leldes Stumbres lugas “Tā, lai var redzēt ceļu” (režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece) iestudējumu Bauskas Kultūras centrā viesosies Siguldas Tautas teātris.

Lelde Stumbre mūs uzrunā ar vēlējumu “Tā, lai var redzēt ceļu”. Kas raisa šādu vēlēšanos? Mēs, Siguldas Tautas teātra radošais kolektīvs, esam meklējuši atbildes uz šo un daudziem citiem jautājumiem.

Stāsta centrā ir divi cilvēki – 50 gadīgais Gustavs, kurš, neatvadoties, neko nepaskaidrojot, atstāj ģimeni, savu brīnišķīgo māju un dodas projām, kur deguns rāda. Ir 23 gadīgā Līna, kura tieši tāpat, bez atsveicināšanās, pamet savu ģimeni un studijas Universitātē. Gustavs: “Labākais šķiršanās veids ir vienkārši pazust un izturēties tā, it kā tevis nekad nebūtu bijis.” Abus vada vēlēšānās būt brīviem kā putniem, neatkarīgiem, jo ceļu ir vesels lērums, atliek tikai izvēlēties.

Iestudējumā Siguldas Tautas teātra aktieri vēlas izprast šo abu cilvēku domāšanu, rīcību, piepildot savas personiskās, egoistiskās vēlmes, bet atstājot aiz sevis tuvākos neziņas un izmisuma tumsā. Stāstā kā izeja, kā risinājums ir ceļš, kur aiz katra līkuma slēpjas kāds pārsteigums un piedzīvojums. Bet kur paliek ceļš, lai sevī modinātu vajadzību ieklausīties, saprast savus tuvākos un daudzmaz sakārtotu savstarpējās attiecības pirms doties, kur deguns rāda?

Iestudējuma radošā komanda
  • Režisore: Ārija Liepiņa – Stūrniece
  • Māksliniece: Dārta Grīsle
  • Kustību konsultante: Madara Luīze Muzikante
  • Muzikālais noformējums: Kristaps Kiršteins
  • Šansonetes autore: Ilona Dzērve – Tālute
Lomās
  • Gustavs – Gatis Dzērve – Tāluts
  • Līna – Asnāte Neimane
  • Gustava dēls Jānis – Oto Kregzde
  • Līnas tante Brigita – Īrisa Rozīte
  • Saimniece – Ligita Zilgalve

Ieeja bez maksas

Related upcoming events

  • 2025-07-12 19:00 - 2025-07-12 21:00
    Senie mūzikas instrumenti, vēsturiski tērpi, operu izrādes sveču apgaismojumā, izcili ārzemju mākslinieki un pašmāju senās mūzikas atskaņotājmākslinieki jau 10. gadu Bausku pārvērtīs par vietu, kur iespēja redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus – Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu “Vivat Curlandia!”.

    12. jūlijā plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā notiks baroka operu dubultuzvedums, kad vēsturiskajā sveču gaismā tiks atskaņota Henrija Pērsela viena no visbiežāk uzvestajām operām "Didona un Enejs" un komiskā Džovanni Batista Pergolēsi opera "La Serva Padrona".

    Lomās: Elīna ŠIMKUS (soprāns), Artis MUIŽNIEKS (baritons), Diāna BISTERE (mecosoprāns), Monta MARTINSONE (soprāns), Anete VIĻUMA (soprāns), Ieva SUMEJA (soprāns), Vitālijs STANKEVIČS (tenors), Rūdis CEBULIS (soprānists) un Krišs POZEMKOVSKIS (bass).

    Biļetes uz notikumu iegādājies visās "Biļešu Paradīzes" kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

    Pasākumu organizē: Rīgas Senās Mūzikas centrs

  • 2025-10-24 19:00 - 2025-10-24 21:00
    24. oktobrī plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā notiks izrāde "Lomu spēles" - gaumīga franču komēdija vienā cēlienā (režisors Intars Rešetins-Pētersons).

    Pjērs ir ģimenes cilvēks, komercdirektors foto lēcu ražošanas uzņēmumā. Kamēr viņa sieva ar dēlu devušies atpūtā uz slēpošanas kurortu, direktors nolemj pie sevis uz mājām uzaicināt bārā nejauši satiktu jaunu meiteni. Pusmūža pilnbriedā viņš pirmo reizi nolēmis nogaršot "aizliegto augli", iesākot daudzsološu flirtu, taču viss nenotiek kā plānots, un nakts laikā piedzīvotie notikumi un negaidītie pagriezieni uz visiem laikiem pārvērtīs Pjēra dzīvi.

    "Iestudējot izrādes man vienmēr bijušas svarīgas divas lietas - izcila dramaturģija un lieliski aktieri. Šī reize nav izņēmums. Ērika Asusa lugu izvēlējos tāpēc, ka autors lieliski pārvalda komēdijžanru un, manuprāt, kad visapkārt drūmuma ir pārpārēm - gaumīgs humors ir tas, kas visiem ir ļoti nepieciešams," tā par iestudējumu saka izrādes režisors Intars Rešetins-Pētersons.

    Biļešu cenas - 15, 20, 25 un 30 eiro. Biļetes pērc visās "Biļešu Paradīzes" kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

    Pasākumu organizē: SIA "Impresario"

  • 2025-11-08 19:00 - 2025-11-08 21:00
    8. novembrī plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā viesosies izrādes "Traki laba diena" aktieri Rihards Lepers, Linda Kalniņa un Marika Šmukste.

    Vai tu kādreiz esi saticis svešinieku vannasistabā? Vai esi lēmis glābt savu reputāciju ar aktiera palīdzību un iejaucies cita cilvēka dzīvē, lai glābtu savējo? Vai bijis liecinieks tam, kā labi slēptas kaislības pēkšņi uzsprāgst kā šampanieša pudele? Ja nē, tad ir pienācis laiks to redzēt!

    No 15. oktobra pa dažādām Latvijas pilsētām izbraukuma tūri uzsāks britu dramaturga Donalda Čērčila skatuves hits, izrāde "Traki laba diena" režisora Dž.Dž. Džilindžera asprātīgajā iestudējumā. Tā ir komēdija, kas "uzspridzina" pieklājības čaulu un "izkrata" no mums visu, ko ikdienā slēpjam. Šī ir viena no visvairāk iestudētajām Čērčila lugām, ko jau vairākas desmitgades ir iecienījuši teātri visā pasaulē. "Traki laba diena" ielūkojas Anglijas augstākās sabiedrības aizkulisēs. Tur, kur valda šķietama pieklājība un izsmalcinātība, patiesībā gruzd spriedze, greizsirdība un vēlme pēc taisnības vai vismaz kārtīgas atriebības. Negaidīti pavērsieni, vāji maskētas emocijas un nekautrīgas kaislības – tieši tāda izvērtīsies kāda vasaras pēcpusdiena, kad visi varoņi jauši vai nejauši satiksies Londonas dzīvoklī.

    Biļetes pieejamas visās "Biļešu Paradīzes" kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

    Pasākumu organizē: SIA "Impresario"