Zāļu dienas tirgus

2022-06-22 15:00 - 20:00
Ieskandinot lustīgu Līgo svētku un jestras Jāņu dienas gaidas, 22. jūnijā no plkst. 15:00 līdz plkst. 20:00 Bauskas Rātslaukumā notiks mājražotāju un amatnieku Zāļu dienas tirgus. Paralēli norises apmeklētājiem būs iespēja baudīt arī kultūras programmu un nodoties citām aktivitātēm.

Par muzikālo noformējumu ielīgošanas svētkos rūpēsies trīs folkloras kopas – Bauskas Kultūras centra folkloras kopa “Trejupe”, Ceraukstes tautas nama folkloras kopa “Laukam pāri” un Iecavas kultūras nama folkloras kopa “Tarkšķi”. Pasākuma programmu papildinās arī Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”.

Fonā skanot noskaņu mūzikai un tirgus čalām, tautas lietišķās mākslas studijas ”Bauska” teltī ikviens interesents varēs iegādāties kādu sev tīkamu etnogrāfiskā tautas tērpa elementu, kā arī pats izgatavot dāvanu maisiņus, kuros ielikt tirdziņā iegādāto “ciema kukuli” vai dāvanu svētku gaviļniekiem Līgai un Jānim. Mazākie pasākuma apmeklētājiem būs iespēja darboties Līgo svētku radošajā darbnīcā – izgatavot apsveikuma kartītes un iepazīt jāņuzāļu daudzveidību.

Vairāk par svētku tirgu lasi: ŠEIT

Related upcoming events

  • 2024-06-21 16:00 - 2024-06-21 20:00
    21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00 Bauskā notiks ikgadējais Zāļu dienas tirgus, kas šogad norisināsies zaļajā pļaviņā pie t/c RIMI, pulcējot dažādus mājražotājus, amatniekus un citus tirgotājus.

    Vasaras saulgriežu andeli kuplinās un par lustīgu svētku muzikālo atmosfēru rūpēsies kantrimūzikas grupa Groove Diggers. Fonā skanot saulgriežu noskaņu mūzikai un sanākušo ļaužu čalām, tirdziņā varēs iegādāties gardumus, ko likt svētku galdā – sieru, gaļas izstrādājumus, konditorejas izstrādājumus, našķus, medus produktus, vīnu u.c. Tāpat būs iespējams padomāt par jaunu Jāņu dienas sagaidīšanas tērpu, jo piedāvājumā pircēji atradīs arī lina kleitas, cepures, plecu lakatus, tautiskās jostas un rotaslietas. Tirdziņā būs nopērkamas arī dažādas dāvanas – koka izstrādājumi, kalumi, pinumi, sveces, kosmētika un dažādi tekstilizstrādājumi.

    Šogad Zāļu dienas tirgū Bauskā piedalīsies kopumā 41 tirgotājs – amatnieki un mājražotāji –, piedāvājot daudzveidīgu preču sortimentu, lai ikviens apmeklētājs atrastu ko sev tīkamu.

    Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.