ZEMGALES DIŽTIRGUS un Bauskas vecpilsētas CIERE 2023

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šī gada 9. septembrī no plkst. 17:00 līdz plkst. 24:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies lielais ZEMGALES DIŽTIRGUS, taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji un viesi jau trešo reizi aicināti apmeklēt CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz gaismu un klausāmstāstu sinerģijā vecpilsētas ielās atbalsosies Bauskas senās daļas leģendas.

Piedāvājot daudzveidīgu preču klāstu, tradicionālajā ZEMGALES DIŽTIRGŪ šogad pulcēsies vairāk kā 90 mājražotāju un amatnieku. No plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, kūpinājumus, vīnu, piparkūkas un citus saldus našķus. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri, ādas izstrādājumi, skalu pinumi un rotas. Par norises muzikālo noformējumu plkst. 17:20, 18:20 un 19:20 rūpēsies balvu ansamblis “Ziņģes brāļi”, bet starplaikos ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs. Līdz pat plkst. 23:00 Bauskas Rātslaukumā darbosies bezmaksas karuselis jaunākajiem svētku svinētājiem.

No plkst. 20:00 spožāk iemirdzēs deviņi nami vai vietas Bauskas vecpilsētā, dodot startu trešajai Bauskas vecpilsētas CIEREI. Ņemot vērā iepriekšējo gadu atsaucību, CIERE tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigas maršrutu sastādīs deviņi punkti, kuri atklās kādu no Bauskas senās daļas leģendām. Katrā no pastaigas pieturvietām būs iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunājis novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti:

 • Plūdoņa iela 54 – plkst. 20:00, 21:00, 22:00 un 23:00 uz nama balkoniņa uzstāsies flautiste Klēra Kuļikauska.
 • Kalēju iela 8 – plkst. 20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 darbosies dzīvās skulptūras.
 • Plūdoņa iela 15 – no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:30 pagalmā spēlēs dažādi diskžokeji.
 • Plūdoņa iela 18 – plkst. 20:20, 21:20, 22:20 un 23:20 nama leģendu atklās dzīvās skulptūras.
 • Plūdoņa iela 42/1 – plkst. 20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 ar sadzīviskām etīdēm izklaidēs Bauskas Tautas teātris.
 • Kalēju iela 2 – plkst. 20:30, 21:30, 22:30 un 23:30 stāstu papildinās dzīvās skulptūras.
 • Dambja ielas laukums (laivu piestātne) – plkst. 21:00, 21:40 un 22:20 asas izjūtas sniegs apvienības “Greentrials” ekstrēmais velo šovs.
 • Plkst. 23:45 visi cierētāji aicināti pulcēties Dambja ielas laukumā (laivu piestātne) uz noslēguma šovu kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts” un uguns žonglieriem no apvienības “Soul of Flames”.
 • Nama pagalmā Strautnieku ielā 5 ikvienam būs iespēja nofotografēties pie automašīnas “Volga”.
 • Svētku dienā visā pilsētā atspīdēs īpaši gaismas stari, kas tiks raidīti no Bauskas ūdenstorņa.

Vairāk informācijas par norisi: CIERE 2023

Vēršam uzmanību, ka pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos nākotnē.

Related upcoming events

 • 2024-05-25 11:00 - 2024-05-25 15:00
  25. maijā no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem tiek aicinātas savu sestdienu pavadīt Bauskas pilsētas stadionā, kur ar sportiskām un radošām aktivitātēm, deju grupas “Lēra” priekšnesumiem un 16. Mazuļu rāpošanas čempionātu notiks ikgadējā ģimeņu sporta diena.

  Plkst. 12:00 tiks dots starts baušķenieku vidū jau iemīļotajam Mazuļu rāpošanas čempionātam, kurš šogad norisināsies jau 16. reizi. Dalību aktivitātē vēlams pieteikt līdz 22. maija plkst. 21:00, zvanot pa tālruni 25949709, taču reģistrēties startam būs iespējams arī pasākuma dienā.

  Šī gada sporta diena neizpaliks arī bez tradicionālās braucamrīku stafetes, tāpēc mazie sportisti uz pasākumu aicināti ierasties ar saviem braucamajiem – skrejriteņiem, skrituļslidām, riteņiem un citiem ripojošiem braucamrīkiem.

  Līdztekus sporta aktivitātēm, teritorijā darbosies arī divu veidu piepūšamās atrakcijas, fotosiena, sejiņu apgleznošanas māksliniece, ziepju burbuļu mašīna un radošās darbnīcas. Dalībniekiem būs iespēja pārtapt par kādu paša izvēlētu tēlu, izgatavojot sejas masku, vai izveidot savu balona zvēriņu. Pasākuma atklāšanu ar priekšnesumiem bagātinās deju studijas “Lēra” (vadītāja Kitija Upelniece) dalībnieki.

  Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

 • 2024-06-01 Visu dienu
  Šogad Bauskas novada svētki “Zem zelta ozola zariem” notiks 1. jūnijā un tie būs veltīti Bauskas pilsētas 415 gadu jubilejai, kad vairākās vietās pilsētā atbalsosies mūsu Zaļās ielejas stāsts, kas šoreiz iedvesmots no Edvīna Zariņa dziesmas “Dzelteni aizkari”, jo tā Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Svētku diena sāksies, baušķeniekus modinot kopā ar pūtēju orķestri “Skaistkalne” (diriģents Jānis Kalniņš), bet turpināsies ar “Ghetto Games Bauska”, Ričija Rū koncertu, orientēšanās spēli “Iepazīsti Bausku!” un citām norisēm dažādos pilsētas skvēros un laukumos. Svētku noslēgumā apmeklētāji aicināti būt kopā Bauskas Pilskalna parkā, kur notiks koncertuzvedums “Nekur nav tik labi kā mājās” (režisors Intars Rešetins – Pētersons), kā arī dziesmas un dejas kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis” un “Zelta kniede”.
  Karpa dārzs | 09:00 – 14:00

  Kad pūtēju orķestra “Skaistkalne” priecināti pilsētnieki būs modušies, plkst. 09:00 Karpa dārzā ikviens tiks gaidīts uz rīta vingrošanu kopā ar Bauskas slimnīcas fizioterapeiti Ingu Švāģeri. Tam sekos baltais brokastu pikniks un bingo spēle pianista Ērika Prilucka pavadībā. Spēles sākums plkst. 10:00. Bingo dalībnieki aicināti ģērbties gaišos toņos un līdzi ņemt segu vai kādu citu sēžamo. Ja nu dienas gaitās acīs parādīsies nogurums, Karpa dārzs būs vieta atelpai ar galda spēlēm un citām nesteidzīgām aktivitātēm, par ko parūpēsies biedrība “Laiks Jauniešiem”.

  Pasaku ieleja | 10:00 – 16:00

  Pļava netālu no Bauskas peldbaseina 1. jūnijā pārtaps par krāsainu Pasaku ieleju, kur pieneņu vainagā iepīt visus bērnības košākos saulesstarus. No plkst. 10:00 Pasaku ielejā notiks 2023. gadā Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā dzimušo sveikšana, savus talantus rādīs vokālā studija “Pigoriņi”, bet jaunas prasmes meistarklasēs piedāvās apgūt Bauskas Bērnu un jauniešu centrs. Plkst. 13:00 sanākušos līdzi dziedāt aicinās populārais lācis Ričijs Rū un viņa draugi. Visas dienas garumā bērniem būs iespēja apmeklēt bezmaksas piepūšamās atrakcijas un piedalīties lielformāta spēlēs.

  Tirgus | 10:00 – 15:00

  Radošie un darošie vienkopus sanāks Rīgas ielā, kuras lielceļa garumā stiepsies daudzveidīgs amatnieku un mājražotāju tirgus.

  Bauskas Pilskalna parks | 19:00 – 02:00

  Svētku noslēgumā būsim kopā gleznainajā Bauskas Pilskalna parkā, kur vērienīgā koncertuzvedumā visai ģimenei “Nekur nav tik labi kā mājās” vēl reizi novērtēsim, cik labi būt mūsu mājās – Bauskā. Dažādos emocionāli pacilājošos priekšnesumos vietējie kolektīvi un viesmākslinieki akcentēs – Bauska nav tikai mazs punkts Latvijas kartē – tie ir cilvēki, kuri pilsētu starp trijām upēm piepilda ar emocijām, dzīves garšu, veido ar darbiem, īpašām pilsētvietām un savu piederību. “Radot šos svētkus, daudz domājām par to, lai izceltu pilsētas kopības sajūtu – veicinātu vienam ar otru veidot emociju tiltus un sniegt atbalstu ikdienas gaitās. Prast sadarboties un arī kopā priecāties!” par koncertuzvedumu stāsta režisors Intars Rešetins – Pētersons. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un aktieris un režisors Intars Rešetins – Pētersons.

  Svētku vakaru pavadīsim dziedot un dejojot kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis”, “Zelta kniede” un diskžokeja DJ Aivis īpaši svinībām piemeklētiem mūzikas ritmiem.

  Pilnā svētku programma: SKATĪT ŠEIT!
  Nāc, iesim!

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.