Šo sestdien Bauskas vecpilsētā notiks tradicionālais ZEMGALES DIŽTIRGUS un trešā CIERE. Iepazīsties ar svētku programmu!

Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šī gada 9. septembrī no plkst. 17:00 līdz plkst. 24:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies lielais ZEMGALES DIŽTIRGUS, taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji un viesi jau trešo reizi aicināti apmeklēt CIERI – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz gaismu un klausāmstāstu sinerģijā vecpilsētas ielās atbalsosies Bauskas senās daļas leģendas.

Piedāvājot daudzveidīgu preču klāstu, tradicionālajā ZEMGALES DIŽTIRGŪ šogad pulcēsies vairāk kā 90 mājražotāju un amatnieku. No plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, kūpinājumus, vīnu, piparkūkas un citus saldus našķus. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri, ādas izstrādājumi, skalu pinumi un rotas. Par norises muzikālo noformējumu plkst. 17:20, 18:20 un 19:20 rūpēsies balvu ansamblis “Ziņģes brāļi”, bet starplaikos ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs. Līdz pat plkst. 23:00 Bauskas Rātslaukumā darbosies bezmaksas karuselis jaunākajiem svētku svinētājiem.

No plkst. 20:00 spožāk iemirdzēs deviņi nami vai vietas Bauskas vecpilsētā, dodot startu trešajai Bauskas vecpilsētas CIEREI. Ņemot vērā iepriekšējo gadu atsaucību, CIERE tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigas maršrutu sastādīs deviņi punkti, kuri atklās kādu no Bauskas senās daļas leģendām. Katrā no pastaigas pieturvietām būs iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunājis novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti:

 • Plūdoņa iela 54 – plkst. 20:00, 21:00, 22:00 un 23:00 uz nama balkoniņa uzstāsies flautiste Klēra Kuļikauska.
 • Kalēju iela 8 – plkst. 20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 darbosies dzīvās skulptūras.
 • Plūdoņa iela 15 – no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:30 pagalmā spēlēs dažādi diskžokeji.
 • Plūdoņa iela 18 – plkst. 20:20, 21:20, 22:20 un 23:20 nama leģendu atklās dzīvās skulptūras.
 • Plūdoņa iela 42/1 – plkst. 20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 ar sadzīviskām etīdēm izklaidēs Bauskas Tautas teātris.
 • Kalēju iela 2 – plkst. 20:30, 21:30, 22:30 un 23:30 stāstu papildinās dzīvās skulptūras.
 • Dambja ielas laukums (laivu piestātne) – plkst. 21:00, 21:40 un 22:20 asas izjūtas sniegs apvienības “Greentrials” ekstrēmais velo šovs.
 • Plkst. 23:45 visi cierētāji aicināti pulcēties Dambja ielas laukumā (laivu piestātne) uz noslēguma šovu kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts” un uguns žonglieriem no apvienības “Soul of Flames”.
 • Nama pagalmā Strautnieku ielā 5 ikvienam būs iespēja nofotografēties pie automašīnas “Volga”.
 • Svētku dienā visā pilsētā atspīdēs īpaši gaismas stari, kas tiks raidīti no Bauskas ūdenstorņa.

Arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu dzejisku izteikumu par Bausku. Tā kā arī šī gada pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, pēc veiksmīga maršruta izpildes CIERES dalībniekiem būs iespēja piedalīties vilinošās balvas izlozē. Lai tiktu pie balvas, saliktās dzejas rindas ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst. 23:59 jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst. 20:00 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēsim īsu mirkli pēc CIERES noslēguma – 10. septembra plkst. 00:15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā: ŠEIT, un to vadīs Ansis Bogustovs.

Informējam autovadītājus, ka šajā dienā Bauskas vecpilsētā būs noteikti satiksmes ierobežojumi. No 8. septembra plkst. 22:00 līdz 10. septembra plkst. 24:00 auto novietošanai slēgta stāvvieta pie Bauskas Rātslaukuma. No 9. septembra plkst. 07:00 līdz plkst. 24:00 satiksmei būs slēgts Rīgas ielas posms no Pasta līdz Kalna ielai un Pasta ielas posms no Plūdoņa līdz Rīgas ielai. No plkst. 14:00 līdz plkst. 24:00 slēgta Dambja iela, Rūpniecības iela, Katoļu iela, Strautnieku iela, Smilšu iela, Baznīcas ielas posms no Rūpniecības līdz Rīgas ielai, Rīgas ielas posms no Kalna ielas līdz Dambja ielai, Plūdoņa ielas posms no Dambja ielas līdz Kalna ielai un posms no Kalna ielas līdz Slimnīcas ielai, Saules ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, Kalēju ielas posms no Rūpniecības ielas līdz Baznīcas ielai, posms no Baznīcas ielas līdz Kalna ielai un posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai. Iebraukšana un izbraukšana būs atļauta slēgtajām ielām pieguļošo ēku iedzīvotājiem. Minētajos posmos lūdzam nenovietot automašīnas stāvēšanai uz ielām – spēkratus iedzīvotājiem iespēju robežās aicinām atstāt savos pagalmos. Pilsētas iedzīvotājus uz norisi aicinām doties ar kājām.

Vēršam uzmanību, ka pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.  

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā.

Ziņa publicēta 2023. gada 5. septembrī

Pastāsti citiem:
 • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

 • vārds *

 • e-pasts *

*