Ziemassvētku pasākums Bauskā deklarētajiem pirmsskolas vecuma bērniem

2022-12-18 11:00 - 16:00
18. decembrī kopā ar draiskajiem rūķiem un Ziemassvētku vecīti Bauskas Kultūras centrā notiks Ziemassvētku pasākums Bauskā deklarētajiem pirmsskolas vecuma bērniem.

Laiku sadalījums pa vecuma grupām:

 • No plkst. 11:00 līdz plkst. 12:00 – pasākums 2022. un 2021. gadā dzimušiem bērniem
 • No plkst. 12:15 līdz plkst. 13:15 – pasākums 2020. un 2019. gadā dzimušiem bērniem
 • No plkst. 13:30 līdz plkst. 14:30 – pasākums 2018. un 2017. gadā dzimušiem bērniem
 • No plkst. 14:45 līdz plkst. 15:45 – pasākums 2016. un 2015. gadā dzimušiem bērniem

Pasākuma norises dienā turpat Bauskas Kultūras centrā bērna pavadonim nepieciešams izņemt talonu, kuru pasākuma laikā pie Ziemassvētku vecīša būs iespējams apmainīt pret saldumu paciņu. Saldo sveicienu jaunākajiem pilsētniekiem arī šogad dāvina Bauskas novads. Ierodoties uz pasākumu, līdzi jāņem bērna personas apliecinošs dokuments (dzimšanas apliecība, ID karte vai pase).

Neizņemtās saldumu veltes būs iespējams saņemt līdz 7. janvārim Bauskas Kultūras centra klientu apkalpošanas centra darba laikā. Darba dienās no plkst. 09:00 līdz plkst. 18:00. Sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00. Lai saņemtu paciņu, nepieciešams uzrādīt bērna personas apliecinošu dokumentu (dzimšanas apliecība, ID karte vai pase).

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Related upcoming events

 • 2024-06-21 21:00 - 2024-06-22 00:00
  Vasaras saulgrieži latviešiem ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem, un arī šogad šos svētkus baušķenieki un novada viesi ir aicināti piedzīvot kopā enerģijas piepildītā un maģiskā atmosfērā. 21. jūnija novakarē plkst. 21.00 Bauskas Pilskalna parka pļaviņā pie Ķirbaksalas norisināsies saulgriežu noskaņu vakars, lai svinētu vasaras saulgriežus latviešu godos un tradīcijās.

  Saulgriežu svinēšana ir saistīta ar dažādiem nozīmīgiem rituāliem, kas ietver auglības enerģiju simbolizējošo galvasrotu pīšanu, ugunskura un lāpu veidošanu. Tāpēc vakara ieskaņā svinību dalībniekiem būs iespēja piedalīties jāņuzāļu un ziedu vainagu pīšanas un lāpu veidošanas darbnīcā, bet vakara maģisko noskaņu ieskandinās etnomūzikas trio “Rāmi Riti”.

  Neatņemama šo svētku svinēšanas sastāvdaļa ir īpašais Jāņuguns iedegšanas rituāls, lai vairotu gaismu arī gada īsākajā naktī. Pulcēšanās ap saulgriežu ugunskuru nav iedomājama bez līgotņu dziedāšanas un dancošanas, tādēļ par vakara lustēšanās daļu parūpēsies kopa “Muzikanti”, un ikviens svētku svinētājs varēs ļauties Jāņu dziesmu un danču priekam, kā arī izbaudīt vasaras saulgriežu rituālus, kurus vadīs tradīciju zinātāji Zelma Skābene un Andris Kapusts.

  Saulgriežu vakara turpinājumā apmeklētājiem būs iespēja kopīgi piedalīties maģiskā tējas nodoma rituālā, pašiem radot jāņuzāļu tējas mandalu un piedzīvojot dabas enerģijas bagātību, ko ikviens varēs arī nobaudīt. Tējas baudīšanas laikā īpašu nakts burvību radīs muzikālā apvienība “MADARA”, kas klātesošos ievedīs dabu un cilvēku vienojošā sajūtu atmosfērā, lai pusnaktī sasniegtu saulgriežu svinību kulmināciju, kad lāpu gājiena noslēgumā no kalna tiks ripināts degošs uguns rats, simboliski savienojot vīrišķās un sievišķās enerģijas vienotā gaismas ceļā.

  Lai piedzīvotu vakara burvību, apmeklētāji ir aicināti līdzi ņemt savas mīļākās jāņuzāles, kuras noderēs vainagu pīšanas darbnīcā, mācoties pīt vainagus bizē, tāpat līdzi var ņemt pērnā gada vainagu uguns rituālam, sedziņu, uz kuras baudīt vakara atmosfēru, kā arī ietērpties saulgriežu svētku drānās!

  Pasākuma norises laiks no plkst. 21.00 līdz plkst. 00.00. Informējam, ka apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.