Filma “Baltu ciltis” Bauskas pilī

Bauskas pilī 26. oktobrī plkst. 18:00 demonstrēs brāļu Ābeļu dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”.

Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, datoranimācija un zinātnisko ekspertu aizkadra teksts ļaus ieskatīties Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē – ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus? Filma ”Baltu ciltis” apgāž mītus par baltiem kā zemnieku tautu, vedot skatītāju iepriekš neredzētā pagātnes ceļojumā.

Filma pirmizrādi piedzīvoja šī gada 16. maijā, un tagad pirmo reizi tiks izrādīta Bauskā un tās apkārtnē.

Filma jau ir iemantojusi skatītāju un kino kritiķu simpātijas, kā arī izvirzīta piecās nominācijās nacionālajai kino balvai – Lielajam Kristapam.

Uz filmu Bauskas pilī iesakām ierasties laicīgi, lai pirms tās iepazītos ar arheoloģijas ekspozīciju, kas veltīta ar baltu ciltīm saistītiem atradumiem, kas vēsturiski apdzīvojuši Bauskas apkārtni.

Biļetes cena: 2, – Eur

Biļetes iepriekš pārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk 30 min pirms filmas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*