Ģimeniski un krāšņi pavadīts jau otrais “Bauska TASTE” festivāls

Spoži, krāsaini un izteiksmīgi 4. un 5. augustā pavadīts otrais mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TASTE”, kas Bauskas Pilskalna parkā pulcēja 10 tūkstošus apmeklētāju.

Festivāla organizatori šogad īpašu vērību bija piešķīruši visām festivāla detaļām, sākot no mākslinieku programmas un brīvā laika pavadīšanas iespējām līdz pat teritorijas noformējumam, attīstot un pilnveidojot sākotnējās ieceres. Teritoriju rotāja krāsainas parka kokos iekārtas auduma lentes, karodziņi festivāla krāsās un lampiņas, kas vakarpusē iemirdzējās visā festivāla teritorijā. Galvenajiem ēdinātājiem bija vienādas teltis, kas izskatījās kārtīgi, bet interesanti, savukārt dažādas uzkodas un našķus varēja iegādāties pie ēdinātājiem, kuri bija izrotājušies festivālu labākajās tradīcijās.

Pirmajā festivāla dienā, 4. augustā, apmeklētāji bija aicināti iepazīties ar jaunajiem izpildītājiem radio SWH “Priekšnams” skatuvē, kā arī dziedāt līdzi Latvijā pazīstamu un iemīļotu mākslinieku dziesmām. Sestdienā uz skatuves kāpa Ilona Balode ar grupu, jaunie talanti jeb grupa “Sudden Lights”, baušķenieku apvienība “Zotovs & Ze Band”, latviešu estrādes zvaigzne Viktors Lapčenoks, atraktīvā Aija Andrejeva, sirsnīgie “Astro’n’out”, enerģiskais Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends ar koncertprogrammu “Cits Pauls”, indīmūzikas grupa “Satellites LV”, kā arī Ģirts Rozentāls jeb Ozols, kurš ar grupu “Tehnikums” radījis jaunu skanējumu.

“Man šķiet, ka festivāls ir ļoti labi izstrādāts, tas aug, attīstās un tajā tiešām ir patīkami uzstāties. Festivāliem nav ierasts aicināt bigbendu, bet tas bija labs muzikāls pārsteigums gan skatītājiem, gan mums, jo mēs jau otro reizi pārliecinājāmies, ka bigbends festivālam piestāv. Koncerts bija jaudīgs, publika mūs labi uzņēma, bet es nākamajā dienā nevarēju pakustēties,” atceras Ralfs Eilands.

Līdztekus bagātīgajai muzikālajai programmai, festivāla apmeklētāji varēja radoši un interesanti pavadīt brīvo laiku – kāpelējot pārvietojamajā virvju trasē, asinot prātu izlaušanās istabās, rāpjoties klinšu sienā, braucot ar velokartiem, izmēģinot virtuālās realitātes brilles un galvu reibinošas atrakcijas, darinot pūķus, kā arī iesaistoties citās aizraujošās nodarbēs, kas bija saistošas gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem. Rūpējoties par pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem, “Bella Baby Happy” teltī bija pieejams viss nepieciešamais, lai ērti pārtītu mazulīti. “Mammas novērtē, ja ir vieta, kur pārtīt bērniņu. Gadījumā, ja ar ratiem tālāks ceļš ejams, tad tie ir pilni ar visām bērnam paredzētajām mantām. Šoreiz tās varēja atstāt mājās, jo teltī tika nodrošināti pat pamperi,” stāsta baušķeniece Līva Markeviča, kura festivālu apmeklēja kopā ar ģimeni. Viņa priecājās, ka bērniem festivālā bija pieejamas dažādas nodarbes, kā arī iespēja ērti atpūsties nomaļus, kad atvasīte bija nogurusi no dažādajām atrakcijām.

Otrajā festivāla dienā apmeklētāji varēja brīvdabā baudīt mūzikas dažādību, jo uz skatuves kāpa radio SWH raidījuma “Priekšnams” mākslinieki “Gandreiž desmitnīkā”, kantrī ritmus izpildīja Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš, pēc kuriem uzstājās jaunais un talantīgais Krists Indrišonoks ar skatuves vārdu Chris Noah. Pēc Krista uzstāšanās apmeklētāji varēja ienirt burvīgos džeza ritmos, kurus izpildīja Laura Amantova džeza kvartets, pēc kura savukārt sekoja Vjačeslavs Mitrohins ar koncertprogrammu “Latviešu blūzi”. Vakara izskaņā sirdij tuvas un jau gadiem ilgi pazīstamas dziesmas izpildīja grupas “Menuets” un “Labvēlīgais tips”.

Jaunais mākslinieks Chris Noah ir apmierināts ar pirmo uzstāšanos Bauskā: “Kad mani uzaicināja spēlēt festivālā, es iepazinos ar mākslinieku sarakstu un biju patīkami pārsteigts, ka tajā redzami Latvijā labākie vai progresīvākie mūziķi. Manuprāt, Latvijā ir salīdzinoši maz lielu festivālu, tāpēc īpaši uzteicami, ka jaunpienācējs var izveidot tādu programmu. Uzskatu, ka “Bauska TASTE” šobrīd noteikti ierindojas lielo festivālu sarakstā. Priecē, ka ir jauns pasākums, kuru apmeklēt vasarā un man kā mūziķim uzspēlēt – šeit ir laba mūzika, pārdomātas aktivitātes un vide. Tāpat priecē arī aizskatuve, kur katram māksliniekam ir sava telts – šī ir nianse, ko apmeklētāji neredz, bet kas ir būtiska mūziķim. Es tiešām šeit ļoti labi jutos.”

Ne tikai mākslinieki, bet arī pilsētas un festivāla viesi novērtēja iespēju labi pavadīt laiku Bauskā. Kaspars Elcis no Rīgas piedzīvojis festivāla pirmo gadu un šogad nolēmis to apmeklēt vēlreiz: “Manuprāt, festivāls šogad ir izdevies vēl labāk nekā pērn. Īpaši priecē, ka šeit padomāts par apmeklētājiem, jo viss ir tīrs, kārtīgs, skaisti vizuāli pasniegts un pieejamā daudzumā, proti, nav jātērē ilgs laiks stāvot rindās. No mākslinieku programmas man visvairāk interesēja “Astro’n’out”, “Labvēlīgais tips” un Ozols & Tehnikums, kurus gan es diemžēl nedzirdēju, jo dienas laikā biju  “sagaršojis” tik daudz emociju, mūzikas un notikumu, ka “paēdis” devos gulēt. Novēlu komandai neapstāties un turpināt darbu, jo reiz arī Salacgrīvas festivāls notika pirmo reizi.”

Tāpat festivālu novērtēja arī pāris, kas iespēju robežās apmeklē pēc iespējas vairāk kultūras notikumu Latvijā, Antra un Gunārs no Rīgas. Viņi teic, ka festivālā ir jauka atmosfēra, kurā var gan atpūsties, gan paklausīties mūziku un izdejoties: “Šogad šeit esam pirmo reizi, bet jau esam nolēmuši, ka nākamgad noteikti brauksim atkal. Malači baušķenieki!”

Bauska TASTE radīšanā ir ieguldīts neizmērojams darbs, kas sācies teju uzreiz pēc pirmā festivāla izskaņas, bet visintensīvāk pavadīts pēdējais pusgads no brīža, kad sākās biļešu tirdzniecība. “Tā bija liela atbildība pret tiem tūkstošiem, kas pirmie iegādājās biļetes vēl nezinot festivāla programmu. Šobrīd varam teikt, ka apmeklētāju, dalībnieku, ēdinātāju un citu iesaistīto pušu kā, piemēram, mūziķu un festivālu organizatoru atzinība viennozīmīgi parāda, ka festivāls ir izdevies. Mēs esam ilgi strādājuši un turpinājām darbu arī festivāla laikā, tamdēļ, iespējams, mēs to burvību nesajutām, bet ja šīs puses mums to apliecina, tad mēs tam varam noticēt. Jau šodien esam gatavi uzsākt darbu pie nākamā gada festivāla, kamēr esam “karsti” un kamēr vēl prātā ir visas nianses, ko esam apjautuši paši vai ko ieteikuši apmeklētāji. Mums ir vēlme tās uzlabot jau šodien, lai jau nākamgad festivāls būtu vēl labāks un komfortablāks apmeklētājiem,” atklāj Bauskas Kultūras centra direktors, festivāla organizators Jānis Dūmiņš.

Bauskas Kultūras centra pasākumu producente, festivāla organizatore Līga Stankeviča pēc veiksmīga festivāla noslēguma jūtas pacilāta, bet mierīga: “Vārds, kas man visbiežāk skan galvā jau no festivāla nedēļas, ir pateicība. Esmu pateicīga par ikvienu, kurš ir pielicis roku festivāla tapšanā, jo šajās dienās parliecinājos par lielu patiesību sev – viens tu neesi un nekad nebūsi karotājs. Tikai kopā ir spēks un tam ir jātic – tas ir skaisti kopā iet vienu ceļu, lai sasniegtu vienu mērķi. Šobrīd es jūtu mieru un prieku par to, cik mēs esam forši, kā mēs atmetam savus untumus un esam cits pret citu cilvēcīgi. Tā ir vārdos neaprakstāma sajūta, kam šodien pāri visam ir miers, prieks, mīlestība un pacilātība, kuru rada gan komanda, gan apmeklētāji, kuru sejas es skrējienā pamanīju un redzēju, ka viņi bija laimīgi un atpūtušies. Tas ir mērķis, kamdēļ mēs to darām – lai kopīgi milzu pūlim radītu labas emocijas. Gan tiem, kas vēl autiņos, gan tiem, kas jau pieredzējuši pasākumu apmeklētāji. Būt zem vienām Bauskas Pilskalna parka debesīm, nedomāt, nerisināt, neraizēties, bet būt cilvēcīgiem ar sevi, savu ģimeni un draugiem, pavadot vienu laisku nedēļas nogali mūsu trakajās dzīvēs. Un šī sajūta liek lidot. Es ar otro “Bauska TASTE” festivālu dzīvoju gadu, tas ir darbs, tā ir atbildība un tie ir vismaz 10 tūkstoši acu pāru, kas iedod enerģiju. Mēs esam pelnījuši šo festivālu, vienu nedēļas nogali bezrūpībā un mēs esam gatavi uzņemt viesus, jo mums ir viss, lai to darītu.”

Bauskas Kultūras centra komanda vēlas izteikt pateicību ikvienam, kurš ir palīdzējis, piedalījies, strādājis vai kā citādi iesaistījies, lai palīdzētu tapt jau otrajam mūzikas un aktīvās atpūtas festivālam visai ģimenei “Bauska TASTE”.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*