Glezniecības plenēra laikā Bauskā uzziedēs jaunas rozes

No 25. jūlija līdz 2. augustam Bauskā norisināsies 16. glezniecības plenērs “Bauskas vasara”, kurā piedalīsies astoņas mākslinieces, lai Bauskai veltītu īpašu gleznojumu.

Plenērā “Bauskas vasara” piedalīsies mākslinieces no Bauskas, Kandavas, Rīgas un citām Latvijas pilsētām ar pieredzi lielformāta darbos – Dārta Stafecka, Laura Matilde-Ikerte, Laima Grigone, Linda Romanovska, Līga Jansone, Līga Mergina, Neonilla Medvedeva un Aija Straume.

Plenēra organizatore, Bauskas Kultūras centra gleznošanas studijas “Meistars Gothards” vadītāja Inga Krolle atklāj, ka šogad plenēra formāts esot pilnīgi savādāks nekā iepriekšējos gadus. “Šī gada plenērā biedrība “Meistars Gothards” īstenos projektu “Ziedēšana”, kura autore un māksliniece ir Laura Matilde-Ikerte. Projekta laikā profesionālās mākslinieces apgleznos Rīgas ielas baltās pirts ēkas sienu aptuveni 150m2 platībā. Savukārt izstādē, kas no pirmā līdz 21. augustam atradīsies Bauskas muzejā, būs aplūkojami mākslinieču atvestie darbi, kā arī Andra Dūmiņa fotogrāfijas, kurās būs iemūžināts ēkas apgleznošanas process,” atklāj Inga Krolle. Tā kā Rīgas ielā jau rotājas izšūtas un tamborētas rozes, arī Bauskas pirts ēkas gleznojumu iecerēts ieturēt ziedu tematikā, un, kā norāda Inga Krolle, ar šo projektu Rīgas iela tiks paturpināta kā rožu aleja.

Plenēra laikā mākslinieki nakšņos Bauskas pilī, bet no darba brīvajā laikā paredzēts atpūsties Bauskā un tās apkārtnē, lai smeltos iedvesmu turpmākiem radošiem darbiem. Projektam “Ziedēšana” daļu finansējuma piešķīris Zemgales plānošanas reģiona Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 konkurss, daļu Bauskas novada pašvaldība. Tāpat māksliniecēm atbalstu sniegs “Vides Serviss”, kā arī vairāki Bauskas apkārtnes uzņēmēji un privātpersonas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*