Izdejoti jau septītie “Annas danči”

Bauskas Pilskalna parka estrādē 21. jūlijā noritēja septītais senioru deju festivāls “Annas danči”, kurā Eiropas dejas un īpašu Latvijas simtgadei veltītu programmu izdejoja septiņi senioru deju kolektīvi no Latvijas un viens kolektīvs no Lietuvas.

Kā jau Bauskas senioru deju festivālā ierasts, arī šogad „Annas danči” apmeklētājus un dalībniekus priecēja silts un saulains laiks – saules apspīdēts noritēja gan gājiens no Bauskas pils, gan pats koncerts. Arī šogad festivāla dalībnieces lauza pelēkā latvieša priekšstatu, demonstrējot krāšņus un košus tērpus.

Pirms svētku atklāšanas sanākušos sveica Bauskas Kultūras centra direktora vietniece kultūras darbā Elīna Māla: “Man ir prieks jūs sveikt Bauskā, vietā, kur satiekas upes un cilvēki, kā arī man ir prieks jūs sveikt svētkos, ko radāt paši sev, kopā būšanai un dejotpriekam. Šodien senioru deju festivāls norisinās jau septīto gadu un esmu ar jums kopā jau piekto reizi, tāpēc man ir liels gandarījums redzēt šeit kolektīvus, kas pie mums brauc katru gadu, kā arī tos, kas pie mums ieradušies pirmo reizi.”

Šogad festivālā piedalījās 8 senioru deju kolektīvi – “Kamenes” no Iecavas novada, “Magnolijas” no Rundāles novada, “Virši zied” no Sesavas pagasta, “Garrozes” no Ozolnieku novada, “Madaras” no Salaspils, “Rudens rozes” no Jelgavas, “Vēlreiz” no Bauskas un “Jure” no Palangas.

Pirmo gadu festivālā piedalījās pērn izveidotais Ineses Smilškalnes kolektīvs “Kamenes” no Iecavas novada. Anna un Tatjana teic, ka dalībnieces cītīgi mācās arvien jaunas dejas un ka dejotājas ir ļoti talantīgas. “Kamenes” esot uzcītīgs kolektīvs un par to jāpateicas kolektīva vadītājai.

Trešo gadu “Annas dančos” viesojās arī “Jure” – deju kolektīvs no Palangas Lietuvā. “Mums šeit ļoti patīk. Īpašs prieks strādāt ar Inesi Smilškalni, kura visu tik patīkami organizē – bez liekiem uztraukumiem un ar prieku,” priecājas “Jure” vadītāja Jaņina Serapiniene. Kā stāsta Jaņina, tieši Inese Smilškalne un deju kolektīvs “Vēlreiz” ir bijuši  iedvesma izveidot senioru deju kolektīvu Palangā: “Kolektīvs “Vēlreiz” dejoja Klaipēdā, un mums šīs dejas iepatikās. Pēc koncerta uzrunāju Inesi un vaicāju, kas tās ir par dejām un vai viņa mums tās varētu iemācīt, kā rezultātā radās senioru deju kolektīvs “Jure”. Dažreiz mēs tiekamies un mācāmies klātienē, citreiz skatāmies video internetā.”

Ingrīda un Feņa deju kolektīvā “Vēlreiz” dejo jau vairāk nekā septiņus gadus. Viņas atklāj, ka ne karstums, ne ikdienas darbi un rūpes nespēj atņemt dejasprieku: “Kad esam uz skatuves, tad viss cits pazūd. Visas būšanas un nebūšanas aizmirstās, jo mums pietiek vien izdzirdēt mūziku – tad visas kaites pazūd un ļaujamies dejai.”

Festivāla organizatore, deju kolektīvu “Vēlreiz” un “Kamenes” vadītāja Inese Smilškalne “Annas danči” izskaņā jūtas pacilāta: “Viss ir izdevies kā plānots un festivāls “Annas danči” pavadīti brīnišķīgi. Nākamgad festivāls arī notiks – tā jau ir kļuvusi kā tradīcija, kurai gan baušķenieki, gan citi kolektīvi gatavojas laicīgi.”

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*