Izskanējis koncerts “Melngaiļa taktīs”

Bauskas Kultūras centrā 13. aprīlī norisinājās Bauskas apriņķa koru parāde “Melngaiļa taktīs”, kas iezīmēja komponista, folklorista, kora dziesmu meistara Emiļa Melngaiļa 145. gadskārtu.

Koncerts “Melngaiļa taktīs” godināja par nešpetnu un vienlaikus romantisku dēvētā tautas meldiju kaislīgā vācēja un apdarinātāja Emiļa Melngaiļa 145.gadskārtu. Negants bijis komponista raksturs, kas jo īpaši kontrastējis ar absolūti romantisko Melngaiļa radīto mūziku.

Emilis Melngailis, izbraukājot Latviju stūru stūriem, savas dzīves laikā ir savācis un pierakstījis ap 5000 tautas dziesmu melodiju. Dažas no tām izskanēja arī Bauskas apriņķa koru parādē “Melngaiļa taktīs”.

Koncertā piedalījās deviņi Bauskas apriņķa kori, kuri izpildīja trīs kompozīcijas, no kurām vismaz vienai bija jābūt izcilākā latviešu mūzikas folklorista Emiļa Melngaiļa dziesma vai tās apdare.

Apmeklētāji varēja baudīt daiļu latviešu tautas dziesmu skanējumu Emiļa Melngaiļa apdarē – koncertā izskanēja “Rīgas torņa gala zīle”, “Meitas gula ābolā”, “Bārenītes slavināšana”, “Saulīt’ vēlu vakarā”, “Rožu lauks”, kā arī vienu leišu tautasdziesmu mākslinieka apdarē – “Ver vārtus, mēnesi”. Tāpat koncertā izskanēja arī komponista oriģināldarbi – “Dāvida 19. dziesma” un “Deviņi dēli”.

Starp Emiļa Melngaiļa brīnišķīgajiem skaņdarbiem koncertā skanēja arī citas kompozīcijas kā, piemēram, latviešu tautas dziesma ar Zigmara Liepiņa mūziku “Es atnācu uguntiņu”, latviešu tautas dziesma Jāņa Strazda apdarē “Es izjāju prūšu zemi”, Jāņa Šipkēvica un Andra Sējāna kopdarbs “Tu kā, es kā”, kā arī citas dziesmas.

Koncertā piedalījās Bauskas Kultūras centra senioru koris “Sarma” ar māksliniecisko vadītāju Dainu Ārmani, apvienotais Bauskas novada Vecsaules pagasta sieviešu koris “Skalve” un Rundāles novada sieviešu koris “Runda” ar māksliniecisko vadītāju Ingrīdu Zemļinsku, Brunavas un Ceraukstes pagasta apvienotais jauktais koris “Grenctāle” ar māksliniecisko vadītāju Vitoldu Rijnieku, Gailīšu pagasta jauktais koris “Kamarde” ar māksliniecisko vadītāju Lindu Matveju, Codes pagasta jauktais koris “Mēmele” ar māksliniecisko vadītāju Eināru Redbergu, Īslīces pagasta jauktais koris “Četri vēji” ar mākslinieciskajiem vadītājiem Lindu un Uģi Matvejiem, Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Dzīle” ar māksliniecisko vadītāju Jāni Āboliņu, Iecavas kultūras nama jauktais koris “Iecava” ar mākslinieciskajiem vadītājiem Lindu un Uģi Matvejiem, Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” ar māksliniecisko vadītāju Mārīti Jonkus.

Foto: Nikolajs Ševerjovs

Ziņa publicēta 17. aprīlī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*