Izskanējusi Bauskas koru apriņķa skate

Sestdien, 7. aprīlī, Bauskas Kultūras centrā notika Bauskas koru apriņķa skate, kurā piedalījās Bauskas, Iecavas un Rundāles novadu kori.

Bauskas koru apriņķa skatē piedalījās 10 mūspuses kori – sieviešu kori “Runda” un “Skalve”, senioru koris “Sarma”, kā arī jauktie kori “Grenctāle”, “Mēmele”, “Kamarde”, “Dzīle, “Četri vēji”, “Iecava” un “Mežotne”. Koru sniegumu vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā – Dziesmu svētku virsdiriģents, Rīgas pilsētas un Tukuma koru apriņķa virsdiriģents Romāns Vanags, Dziesmu svētku virsdiriģente, Rīgas pilsētas sieviešu koru un Ogres koru apriņķa virsdiriģente Aira Birziņa, Dziesmu svētku virsdiriģente, Dobeles un Saldus koru apriņķa virsdiriģente Māra Marnauza, Dziesmu svētku virsdiriģents Juris Kļaviņš un noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” sadziedāšanās mākslinieciskais vadītājs, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Ozols.

Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags Bauskas apriņķa korus vērtē atzinīgi: “Kori strādājuši godam, un rajons ir izdarījis savu darbu. Kā ierasts, priecēja koris “Mežotne”, arī Uģa Matveja vadītie “Iecava” un “Četri vēji”. Kori, kas ieguvuši pirmo pakāpi, ir dziesmu svētku stabilitāte un balsts. Otrajai pakāpei jādomā, ko uzlabot, lai sasniegtu pirmo, savukārt koriem, kas ieguvuši trešo pakāpi, jāmeklē kardināli līdzekļi, lai uzlabotu savu skanējumu. Uz Latvijas fona Bauskas apriņķa kori nav ne sliktāki, ne labāki, bet tā iekšienē potenciāls ir liels. Bauskas rajonā ir daudz pieredzes bagātu koristu, tāpēc mans ieteikums ir turpināt strādāt.”

Līdzīgās domās ir Dziesmu svētku virsdiriģente Māra Marnauza. Viņa uzskata, ka dziedātāji ir redzami gatavojušies gaidāmajiem Dziesmu svētkiem – strādāts ar lielu atbildību, nopietni un no visas sirds: “Katra kora priekšnesums bija pārdomāts un rūpīgi sagatavots. Diemžēl Bauskā tikai viens koris ieguva augstāko pakāpi – koris “Mežotne”, ko vada ļoti muzikāla diriģente – Mārīte Jonkus, kura ar savu mūzikas izjūtu un aizrautību iedvesmo. Visiem koriem ir neierobežotas attīstības iespējas, bet viss ir atkarīgs no pacietības un neatlaidības, ar kādu strādā diriģents. Vadīt kori ir ārkārtīgi sarežģīts darbs, jo visiem diriģentiem nākas cīnīties ar disciplīnu un prasīgumu pret dziedātājiem. Iesaku koru vadītājiem sasparoties un uzdrīkstēties prasīt kvalitāti no dziedātājiem. Tāpat iesaku pēc Dziesmu svētku skrējiena neatslābt, bet gan turpināt darbu. Lai arī šis ir kulminācijas gads, jāturpina strādāt, jo mūsu kultūra nav tikai tikšanās Mežaparka estrādē reizi piecgadē.”

 

Skates rezultāti:

Koris Diriģents Punkti Diploms
Jauktie kori, A grupa
Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” Mārīte Jonkus 45,00 Augstākā pakāpe
Iecavas novada jauktais koris “Iecava” Uģis un Linda Matveji 42,56 I pakāpe
Bauskas novada Īslīces pagasta jauktais koris “Četri vēji” Uģis un Linda Matveji 41,56 I pakāpe
Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Dzīle” Jānis Āboliņš 39,22 II pakāpe
Gailīšu pagasta jauktais koris “Kamarde” Dace Liepa 38,56 II pakāpe
Jauktie kori, B grupa
Codes pagasta jauktais koris “Mēmele” Einārs Redbergs 36,78 II pakāpe
Brunavas un Ceraukstes pagastu apvienotais jauktais koris “Grenctāle” Vitolds Rijnieks 33,56 III pakāpe
Senioru kori
Bauskas Kultūras centra senioru jauktais koris “Sarma” Daina Ārmane 37,89 II pakāpe
Sieviešu kori
Vecsaules pagasta sieviešu koris “Skalve” Ingrīda Zemļinska 37,56 II pakāpe
Rundāles novada sieviešu koris “Runda” Ingrīda Zemļinska 36,89 II pakāpe

 

Foto: Ivars Bogdanovs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*