Izstāde „Latvijas vīnogas 2017”

  1. un 24. septembrī ikgadējā izstādē „Latvijas vīnogas”, kuru organizē Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība, būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi no visas Latvijas. Šogad izstāde ir īpaša ar to, ka tā notiks atjaunotajās Bauskas pils viesmīlīgajās telpās.

Septembris ir vīnogu ražas mēnesis, kad, kā jau ierasts, notiek izstādes, kurās tiek vērtēts, kāds šis gads bijis vīnkopjiem. 2017. vīnogu gads šoreiz lielā laika periodā ir bijis sevišķi  īpašs vīnogu audzētājiem.

“Iepriekšējā gada rudens nebija sevišķi labvēlīgs vīnkoku nobriešanai. Arī pavasarī, kad dienvidu zemēs vīnogulājus postīja sals un sniegs, Latvijā bija krasas temperatūras maiņas. Pēc siltajām dienām, kad vīnogas sāka mosties, sekoja -6 grādu sals. Rezultātā daudzviet vīnkopji šogad palika bez ražas. Tur, kur tās tomēr noziedēja, ieriesa ķekarus, stādījumus jūtami sabojāja negaidīta krusa. Tāpēc arī šī gada izvērtēšana ir sevišķi svarīga!” par izstādes nozīmību uzsver tās viens no organizatoriem, “Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrības” priekšsēdētājs Ričards Ivanovs. Viņš teic, ka tā parādīs kādas vīnogu šķirnes arī šādos ekstremālos apstākļos spēj dot mums normālu ražu.

Izstādes apmeklētājus, kā jau katru gadu, arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Uzzināsiet, kuras ir izturīgākās, vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas. Interesentiem arī plānota iespēja apmeklēt vīnogulājus dabā – doties specializētā ekskursijā.

Ikgadējā vīnogu izstāde „Latvijas vīnogas 2017” notiks Bauskas pilī. Tās atklāšanas pasākums – š.g. 23. septembrī plkst. 11.00.

Izstādes darba laiks 23.septembrī no 11.00 līdz 19.00 un 24. septembrī no 9.00 līdz 17.00.

Izstādes ieejas maksa: 1,- EUR
Kontakti:
Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība
Ričards Ivanovs
Tālr. +371 28889910

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*