Izstāde “Satikšanās”

Bauskas muzejā 25. janvārī pulksten 16.00 tiks atklāta Bauskas Mākslas skolas 30 gadu jubilejai veltīta absolventu darbu izstāde.

Izstādē ar saviem darbiem piedalīsies vairāk nekā 25 skolas absolventi, kuri profesionālās izglītības iestādē ir mācījušies no 1989. gada līdz mūsdienām.
Jubilejas izstādes atklāšanā ir aicināti ierasties Bauskas Mākslas skolas bijušie pedagogi, darbinieki, absolventi un sabiedrības pārstāvji.
Kopš 2017. gada 1. septembra Mākslas skolai ir mainīts statuss – tagad tā ir apvienota profesionālās izglītības iestāde – Bauskas Mūzikas un mākslas skola (BMMS). Katra skola darbojas atsevišķā ēkā gluži tāpat kā agrāk: mākslas nodaļa atrodas Dārza ielā, bet mūzikas – Upmalas ielā. Taču radniecīgu skolu apvienošana ir pavērusi daudz plašākas attīstības un radošu projektu īstenošanas iespējas.
BMMS mākslas nodaļā pašlaik mācās 136 audzēkņi. Darbojas sagatavošanas grupas, jauniešu un pieaugušo tālākizglītības programmas. Bauskas Mākslas skolas jubilejas izstāde būs pārstāvēta ar mākslas dažādu veidu un žanru daudzveidību. BMMS direktores vietnieks Ainārs Pastors informē, ka ekspozīcijā iekļauti grafikas, glezniecības, tēlniecības, tekstilmākslas, keramikas, stikla mākslas, dizaina, tekstilmākslas, vēsturisko stilu tērpu, rotu meistaru darbi, multimediju mākslinieku prezentācijas, kā arī dažu arhitektu jaunākie projekti. Izstādē piedalīsies vairāki absolventi, kuru darbi ir guvuši ļoti augstu novērtējumu gan Latvijā, gan pasaulē: gleznotājs un grafiķis Atis Jākobsons, multimediju māksliniece Kate Krolle, fotomākslinieks Reinis Hofmanis. Viņi ir Bauskas Mākslas skolas 1999. gada absolventi. Ļoti daudzi Bauskas Mākslas skolas absolventi ir izcili speciālisti citās nozarēs – valodniecībā, informāciju tehnoloģijās, mākslas pedagoģijā, profesionālajā sportā un citur. Piemēram, Inese Tarvida pašlaik ir viena no pasaules redzamākajām līderēm taekvondo.                          Jubilejas izstādes atklāšanā BMMS mākslas nodaļa aicina piedalīties kādreizējo audzēkņu vecākus, draugus, domubiedrus un ikvienu, kas retrospektīvajā izstādē vēlas pārliecināties par Mākslas skolas īpašo nozīmi vietējās kopienas dzīvē.
Mazliet no vēstures. Bauskas Mākslas skolu 1989. gadā nodibināja Bauskas rajona izpildkomiteja. Pirmā tās direktore, satura un standartu izveidotāja bija māksliniece Inese Hofmane. Skolas dibināšanas ideju dedzīgi atbalstīja pašvaldības toreizējie vadošie darbinieki Ģirts Bernauts  /1951–2018/ un Aleksandrs Paklons.

Izstāde apskatāma līdz 5. martam.

Ziņa publicēta: 2019. gada 15. janvārī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*