Izstāde “Pielaiko gleznu”

Bauskas Kultūras centrā 17. maijā plkst. 18.00 tiks atklāta Danas Rodenkirhenas fotoprojekta “Pielaiko gleznu” izstāde.

Danas Rodenkirhenas veidotajā projektā “Pielaiko gleznu” radītas unikālas fotoversijas vecmeistaru gleznām, kuru tēlos iejutušies laikabiedri – iecavnieki.

Fotogrāfe un māksliniece Dana Rodenkirhena, rūpīgi studējot mākslas vēsturi, izvēlējusies 18 gleznas, kas aptver laika periodu no renesanses līdz klasicismam. Viss gleznā redzamais – vēsturiskie tērpi, rotaslietas, frizūras un grimi – ir autores pašas veidoti. Izvēloties modeļus, tika ņemta vērā ne tikai vizuālā līdzība, bet arī raksturs, personība. Starp izvēlētajām gleznām ir gan mazāk zināmi, gan tādi ikoniski darbi kā Leonardo da Vinči “Mona Liza” un Johannesa Vermēra “Meitene ar pērļu auskaru”.

Izstādē varēs uzzināt ne tikai par katru gleznu un tās autoru, bet arī par izvēlētajiem modeļiem, viņu dzīvesveidu, interesēm. Viens no autores mērķiem bija piesaistīt mākslas pasaulei jauniešus, tāpēc īpašs prieks, ka gleznu tēlos iejutušies visu paaudžu pārstāvji. “Milzīgs prieks par lielo atsaucību un jau šobrīd jūtams, ka šis projekts vieno novadus un piesaista arvien jaunus interesentus,” atzīst Dana Rodenkirhena.

Pēc darbu pirmās izstādes Iecavā daudzi no apmeklētājiem atzina, ka brīžiem grūti noteikt – redzama glezna vai fotogrāfija, daudzi arī uzteica faktu, ka starp vecmeistariem atrodamas sievietes – gleznotājas. Baušķenieki savas pārdomas varēs atklāt autorei klātienē izstādes atklāšanas dienā, bet darbi būs apskatāmi līdz pat 17. jūnijam.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*