Jau otro gadu “Vimbu svētki” top ar Valsts zivju fonda atbalstu

Bauskā 21. aprīlī jau trešo reizi norisināsies aizraujoši izglītojošs pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”, ko jau otro gadu atbalsta Valsts zivju fonds.

“Vimbu svētki” ir ne tikai izklaidējošs, bet arī izglītojošs pasākums, kur ko jaunu par zivju un dabas aizsardzību var uzzināt gan bērni, gan pieaugušie. Piemēram, pērn jaunākie pasākuma apmeklētāji kopā ar biedrību “homo ecos:” radošajās darbnīcās no otrreiz izmantojamiem materiāliem izgatavoja pasaku tēlus, spēlēja atmiņas spēli par vidi ietekmējošiem paradumiem, kā arī piedalījās viktorīnā par Latvijas zivju un upju aizsardzību. Savukārt bloga “Seek the simple” autoru Lauras un Anda Arnicānu lekcijā pieaugušie tika izglītoti par veidiem kā padarīt videi draudzīgus savus ikdienas paradumus, iepazīstināti ar “zero waste” filozofiju un ēdienreižu plānošanas pamatprincipiem. Pasākuma laikā tiek padomāts arī par makšķernieku izglītošanu, proti – lekcijās un individuālās sarunās par zivsaimniecību, ekoloģiju, rekreāciju dabā, makšķerēšanu, kā arī citām saistošām tēmām stāstīja pasaules čempions makšķerēšanā Pēteris Lideris un zinātnieks Matīss Žagars.

Līdz ar to “Vimbu svētku” mērķis ir ne tikai radīt svētkus pavasarī, kur patīkami pavadīt laiku ar ģimeni, bet arī informēt un izglītot pasākuma apmeklētājus par zivju resursu aizsardzības pasākumiem, veicināt organizētu makšķerēšanu un atpūtu dabā, kā arī rūpēties par dabas aizsardzību.

“Vimbu svētku” vēstījumu jau otro gadu saredzējis un novērtējis arī Valsts zivju fonds, kas sniedz atbalstu pasākumiem, kas rūpējas par zivju resursu pavairošanu un atražošanu, zivju resursu aizsardzību un sabiedrības informēšanu.

“Prieks, ka Bauskā tradīcijas ne tikai turpinās, bet arī dzimst. Bauska jau sen bija pelnījusi svētkus par godu vimbām, jo tā ir Bauskas simbols. “Vimbu svētki” lielā mērā noris zivs zīmē, kas ir tiešā saistībā ar Valsts zivju fonda līdzekļiem un kas ir iemesls, kāpēc jau otro gadu fonds tos atbalsta. Galvenokārt tiek vērtētas projektā izvirzītās aktivitātes, tāpat lomu spēlē tas, ka iepriekšējie svētki bija labi izdevušies, tāpēc fonda pārstāvjiem nebija lielu diskusiju, ka šis projekts tiks atbalstīts atkārtoti. Lai arī šis pasākums spētu notikt arī bez fonda finansiālā atbalsta, tomēr tam nebūtu tāds vēriens un saturs, kāds šobrīd tiek piedāvāts,” atklāj Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (BMMB) priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns. Viņš vēl “Vimbu svētkiem” saglabāt savu veidolu, akcentējot izglītojošo saturu, piesaistot jaunāko paaudzi un mudinot to aktīvi līdzdarboties vides un dabas saglabāšanā. “Šie svētki makšķernieku vidū ir pastāvējuši jau gadu desmitiem, viņiem ir prieks dalīties ar sabiedrību, stāstīt, ka viņu vaļasprieks nestāv pats par sevi, bet tā ir vesela kustība. Arī BMMB veic aktivitātes, lai piesaistītu jauno paaudzi – bērni līdz 15 gadu vecumam aicināti pievienoties pieredzējušiem makšķerniekiem, kam iegādāta licence. “Vimbu svētki” ir devuši pienesumu šādam pagriezienam, ka mēs kā biedrība nevēlamies novecot, bet gan piesaistīt jaunus biedrus,” akcentē V. Gabrāns.

Arī šajos svētkos organizatori rūpējas par dažādām izglītojošām norisēm, kas būtu saistošas bērniem un pieaugušajiem. Šogad “Vimbu svētku” apmeklētāji varēs izglītoties par saprātīgu garderobes izveidi un “zero waste” jeb bezatkritumu dzīvesveidu, makšķerēšanu, ekoloģiju, kā arī par vimbu un citām Latvijā sastopamām zivju sugām, to dzīvi un resursiem. Tāpat būs iespēja piedalīties tematiskās aktivitātēs, pārbaudīt savas zināšanas un baudīt dzīvo mūziku Mūsas upes krastā.

Ziņa publicēta 2019. gada 25. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*