Jaunā gada sagaidīšana atpūtas laukumā Dambja ielā

Lai kopīgi pavadītu veco un sagaidītu jauno – 2018. gadu, aicinām Bauskas novada iedzīvotājus pulcēties atpūtas laukumā Dambja ielā 31. decembrī jau no plkst. 23.30. Pirms pusnakts atzīmēšanas tiks demonstrēts baušķenieku video sveiciens, kā arī ieskats nākamā gada kultūras dzīves notikumos. Šogad nepieslēgsimies televīzijas tiešraidei, līdz ar to Latvijas valsts himna skanēs nevis ierastajā Latvijas radio kora skanējumā, bet gan mūspuses kora “Mežotne” izpildījumā.

Neilgi pēc pusnakts no pretējā Mēmeles krasta sāksies Bauskā vēl neredzēts salūts. Līdz šim rātslaukumā pirotehnika tika izvietota nelielā platībā, bet šogad lādiņi tiks izvietoti panorāmas veidā, padarot uguņošanu par skaistu priekšnesumu. Ja iedzīvotāji atzīs jauninājumu, tad gaidāmās uguņošanas būs iespējams attīstīt vēl ievērojamāk – izmantojot upi, plostus, laivas, u.tml. Tāpat nākotnē jādomā par Dambja ielas atpūtas laukuma sakārtošanu, kas baušķeniekiem dos skaistu norises vietu atpūtas un publiskiem pasākumiem.

Šogad tika nolemts mainīt jaunā gada sagaidīšanas vietu ne tikai pārdomātāka salūta iespējamībai, bet arī apmeklētāju drošībai. Uguņošana rātslaukumā ir ārkārtīgi bīstama, jo pirotehnika atrodas samērā nelielā attālumā no svinētāju pūļa un līdzās esošajām ēkām, līdz ar to neveiksmīgi izšauta lādiņa gadījumā tiek apdraudēti gan apmeklētāji, gan būves. To, ka rātslaukums nav piemērots salūtam, apliecinājuši arī nozares profesionāļi, kuri līdz šim atteikušies uguņošanā iekļaut augstas bīstamības pirotehnikas izstrādājumus, kas priekšnesumu rada iespaidīgāku un emocionālāku. Diskusijās ar jomas pārstāvjiem tika nolemts Jaunā gada sagaidīšanu pārcelt uz drošāku vietu. Apzināmies, ka Bauskas rātslaukums ir pilsētas sirds un Jaunā gada sagaidīšana tajā ir kļuvusi par tradīciju, bet Bauskas Kultūras centram, kā pasākumu organizētājam, pirmām kārtām jādomā par apmeklētāju drošību, ko nosaka arī publisku pasākumu organizēšanas likums.

Tāpat jāņem vērā, ka pirotehniskos izstrādājumus aizliegts izmantot tuvāk par 300 metriem no kultūrvēsturiskiem objektiem, vēstures un kultūras pieminekļiem, kapsētām, kulta ēkām, dabas rezervātiem, kā arī citām vietām, kurās pirotehnisko izstrādājumu izmantošana var apdraudēt tuvumā esošu cilvēka dzīvību, veselību, mantu vai nodarīt kaitējumu videi.

Aicinām iedzīvotājus ar sapratni raudzīties uz Jaunā gada sagaidīšanas vietas maiņu. Uguņošana vairo svētku sajūtu un sagādā prieku ikvienam, bet svarīgi apzināties, ka drošība ir pirmajā vietā. Tāpat Bauskas novada pašvaldība rūpēsies, lai atpūtas laukums Dambja ielā būtu izrotāts un radītu svētku sajūtu ikvienam apmeklētājam.

Foto: Paredzētās uguņošanas vizualizācija.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (1)

  • Santa

    Tad paturiet prātā un ievērojiet drošību pie upju margām lai kāds mazs bērns vai apreibis cilvēks nenoveltos lejā pa krauju un neiekristu upē .

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*