Labdarības akcija Kurmenes baznīcas atjaunošanai

Svētdien, 6.oktobrī plkst. 12.00 pie Latvijas – Lietuvas robežas gleznainās Mēmeles krastos Vecumnieku novada Kurmenē ar pacilājošu koncertu Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Marts Kristiāns Kalniņš , PUTNU BALLE un Jānis Miltiņš aizsāks labdarības akciju, veltītu Kurmenes katoļu baznīcas atjaunotnei.

Gatavojoties Kurmenes katoļu baznīcas nākamā gada ievērojamam notikumam – 150 gadu jubilejai, biedrība “Kalna svētību kopiena” un priesteris Andrejs Mediņš vēlas atjaunot vēsturisko ēku, kas pēdējo 20 gadu laikā ir cietusi no mitruma.

Kulta celtnes sienās ir iemetuses brants, grīdām nepieciešams steidzams remonts, lai tās neiebruktu. Pirms diviem gadiem, pateicoties bīskapa Edvarda Pavlovska rūpēm, Kurmenes baznīcai tika uzlikts jauns jumts, bet nepabeigts ir palicis torņu segums. Blakus baznīcai atradās vecā mācītājmāja, kas draudzei tika atņemta padomju laikos. Pirms pieciem, sešiem gadiem ēku piemeklēja bēdīgs liktenis – tā tika pamesta un laika gaitā gāja bojā.

Kurmenes katoļu baznīcā atrodas ērģeļmeistara Frīdriha Vaisenbarna 1870. gadā darinātas ērģeles, kuras diemžēl arī ir cietušas no mitruma. Divi gadu laikā ir ieplānots atgūt atpakaļ instrumenta dvēseles sākotnējo skanējumu.

Biedrība “Kalna svētību kopiena” un priesteris Andrejs Mediņš tuvākajā laikā cer rast kopīgu valodu ar novada pašvaldību un atgūt visus baznīcas īpašumus – Kurmenes parku, klētis, ēkas, lai izveidotu vēl vienu sakoptu, skaistu, tūristu novērtētu vietu Leišmalītē. Vietu, kas sniegtu ainavisku, garīgu baudījumu.

Kurmenes katoļu draudze kopā ar biedrību “Kalna svētību kopiena” ir spara, enerģijas un ieceru pilni, lai piepildītu sapni – izdarīt pat visu neiespējamo, lai nākamajā gadā aicinātu uz sakopto Kurmeni ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet interesentus no visas Latvijas svinēt Pēterdienu.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/76397  un Biļešu paradīzes kasēs.

Ģimenes biļete-25 eur.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*